Z

Z Agnieszką Kamińską, Prezes Zarządu AGIS MANAGEMENT GROUP Sp. z o.o.
rozmawia Grzegorz Bryszewski.

Czemu połączyliście usługę wyspecjalizowanego serwisu technicznego Facility Management z pionem Ochrony Osób i Mienia?

– Celem było wyjście naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów kluczowych. Fuzja pozwoliła na stworzenie jednostki zabezpieczającej pod względem technicznym nieruchomości, bazującej na największych innowacjach rynku FM oraz wiedzy i doświadczeniu najlepiej w Polsce szkolonych kierowników ochrony. Zależało nam także na pójściu krok naprzód-przez lata obserwując kierunek rozwoju branży ochrony osób i mienia, stwierdziliśmy, iż usługi i oferty firm konkurencyjnych są budowane analogicznie, usługi przeplatają się bez większych różnic i każda ostatecznie oferuje podobny zakres.

Czy to rozwiązanie jest unikalne na rynku?

– Tak. AGIS SECURITY to pierwsza firma komercyjna w Polsce, która zaimplementowała system teleinformatyczny w formie oprogramowania oraz aplikacji. Warto podkreślić, że z takich rozwiązań korzystają aktualnie Komendy Wojewódzkie Policji, Straż Pożarna i Straż Miejska (w niektórych miastach Straż Miejska). Inni użytkownicy takiego systemu to Pogotowie Ratunkowe, Operator Autostrady A1 i Przewozy Regionalne. Muszę podkreślić, że to prawdziwy przełom w dziedzinie usługi ochrony osób i mienia. Dla mojej firmy słynne powiedzenie „Ufaj i kontroluj” nabrało znaczenia marketingowego, które oferujemy i realizujemy rzetelnie

Z czego składa się Państwa „platforma do zadań specjalnych”?

– Stanowi ona najbardziej uniwersalny system dyspozytorski, integrujący różnego rodzaju środki telekomunikacyjne (telefonia stacjonarna, cyfrowa, analogowa, łączność radiowa, systemy trankingowe, system TETRA, terminale satelitarne, GSM). Co ważne, platforma absolutnie nie wymaga żadnych zmian w systemach zabezpieczeń zainstalowanych dotychczas u klientów, wszystkie automatycznie integruje w swoim oprogramowaniu. Całość jest oparta o technologię IP.

Jakie są przykładowe możliwości tego rozwiązania?

– Platforma potrafi integrować się z systemami OpenLayers/Open Street Map, Google Maps, Microsoft Virtual Earth, Mapstraction, dzięki czemu możemy zdalnie monitorować całe osiedla, budujące się inwestycje czy np. wysyłaną ciężarówkę z wartościowym transportem. System daje również możliwości nagrywania i przekazywania bieżącej wizji z trasy danego transportu czy zużycia paliwa co wspomaga kontrolę w firmie. W przypadku telefonów z modułem GPS, dzięki obsłudze geolokalizacji nasza platforma pozwala precyzyjnie określić miejsce zrobienia np. fotografii i natychmiastowo określa jego lokalizację. Wyobraźmy sobie dewelopera, który obserwuje swój budujący się obiekt w każdej chwili on-line. Platforma łączy się nawet z portalami społecznościowymi czy pocztą e-mail. Jest to narzędzie na miarę XXI wieku, a wymieniona część możliwości to dopiero początek. Zapraszamy do prezentacji systemu w siedzibie firmy AGIS SECURITY. Nadszedł najwyższy czas, aby Prezesi firm, właściciele nieruchomości i każda osoba chcąca uzyskać rzetelną usługę ochrony mogła skorzystać z najlepszej technologii i miała możliwość faktycznej weryfikacji oferowanych zabezpieczeń.