S

Sierra Golf Club z sukcesem działa już od piętnastu lat. Jak to się wszystko zaczęło?

– Na początku była miłość do golfa właścicieli, czyli rodziny Państwa Siek. Chcieli oni rozwijać swoją pasję, ale piętnaście czy siedemnaście lat temu w regionie nie było zbyt wielu pól golfowych. W związku z tym pojawiła się inicjatywa, aby w pobliżu Wejherowa wybudować profesjonalne pole golfowe. Dzięki pasji właścicielskiej i ciężkiej pracy zamierzenie udało się zrealizować w ciągu dwóch lat. Oczywiście, że powstałe pole golfowe dzisiaj wygląda zupełnie inaczej, ale większość nasadzeń pochodzi właśnie sprzed piętnastu lat. Obecnie Sierra Golf Club to nie tylko pole golfowe i dom klubowy, ale też cała infrastruktura towarzysząca.

Co się na nią składa?

– Od około czterech lat osobom, które do nas przyjeżdżają, oferujemy nocleg na polu golfowym. To powoduje, że nasz obiekt staje się coraz bardziej popularny, bo przyjeżdżają golfiści zarówno na pobyty krótko, jak i długoterminowe. Nasze położenie sprawia, że goście z różnych części kraju i zagranicy mogą spędzić wolny czas w wyjątkowym miejscu na Kaszubach. Swoją działalność obecnie koncentrujemy na tzw. deweloperce. Choć budujemy mieszkania na terenie pola golfowego, to nasza oferta skierowana jest nie tylko do zapalonych golfistów. Swoje miejsce na Ziemi mogą odnaleźć tu wszyscy, którzy cenią sobie bliskość natury, wysoki standard wykonania, a także spokój i położenie w niedalekiej odległości od Trójmiasta.

Jeżeli zaś chodzi o golfistów, to dlaczego przyjeżdżają akurat do Pętkowic?

– Może zabrzmi to mało skromnie, ale Sierra według wielu polskich i zagranicznych rankingów jest numerem jeden. To pole golfowe, które charakteryzuje wysoka jakość i duża dbałość o szczegóły. Dla nas ważne jest nie tylko samo pole golfowe, ale i całe jego otoczenie. Stąd piękny dom klubowy, okazały taras, świetna restauracja i możliwość noclegu. Dzięki temu golfista, który zamierza skorzystać z naszego pola, nie musi martwić się o to, gdzie będzie spał bądź jadł. Na naszą markę pracowaliśmy przez ostatnie piętnaście lat. Poparta jest ona szeregiem dużych turniejów zarówno o zasięgu krajowym, jak i międzynarodowym. Tylko w tym roku na naszym polu golfowym organizowane były dwa prestiżowe turnieje. Chodzi o Mistrzostwa Europy Seniorów, które odbyły się w czerwcu, a także trzecią edycję Sierra Polish Open. Obecnie jesteśmy areną coraz bardziej rozpoznawalnych turniejów, ale nie zamierzamy spoczywać na laurach i nadal będziemy się doskonalić. Chcemy dalej podnosić jakość oferowanych przez nas usług i dożyć do tego, że będziemy bardziej rozpoznawalni.

Na czym Sierra zamierza się skupiać przez najbliższe kilka lat?

– Jeżeli mamy na myśli deweloperkę, to zamierzamy skupić się na rozwoju osiedla mieszkaniowego. Jesienią tego roku mamy zamiar przystąpić do kolejnego etapu prac związanych z budową nowych mieszkań. O szczegółach przedsięwzięcia będziemy informować już niebawem. W przypadku pola golfowego to nadal zamierzamy stawiać na poszerzenie oferty i podwyższanie jakości. W tym roku otworzyliśmy 9-dołkową Akademię Golfa, którą stworzyliśmy przede wszystkim z myślą o osobach, które z golfem do tej pory miały niewiele wspólnego. To też propozycja dla golfistów, pragnących podszkolić się w krótkiej grze, która w golfie jest bardzo ważna. Jeżeli zaś chodzi o najmłodszych, to w wakacje organizujemy półkolonie dla dzieci i młodzieży. W ten sposób golfa propagujemy wśród młodych ludzi. Warto wiedzieć, że budujemy swoją własną drużynę juniorską, która mamy nadzieję, że w najbliższych latach będzie odnosiła sukcesy w prestiżowych turniejach.

Sierra Golf Club zamierza hucznie świętować urodziny?

– Może nie będzie hucznych urodzin, bo piętnaście lat istnienia na rynku nie wydaje się zbyt długim okresem, ale przez ten czas udało nam się sporo zrobić, więc mamy powody do świętowania. Z okazji piętnastych urodzin w październiku zamierzamy zorganizować turniej golfowy. Mamy nadzieję, że wezmą w nim udział nie tylko nasi członkowie, ale i przyjaciele Sierra Golf Club oraz osobistości ze świata golfa. Całość zamierzamy zakończyć bankietem, który zorganizowany zostanie w domu klubowym. Warto zaznaczyć, że przygotowaliśmy też sporo atrakcji i niespodzianek dla osób, które zamierzają z nami świętować. Dlatego już dziś serdecznie zapraszam do świętowania z nami.

Golf przez wiele lat uważany był za sport elitarny. Czy to się zmieniło?

– W Polsce nierzadko nadal jest tak postrzegany. Od lat walczymy z tym, aby ten wizerunek ocieplić i udowodnić, że golf dostępny jest dla wszystkich. Jak już wspominałem, prowadzimy półkolonie dla dzieci, a dodatkowo raz w tygodniu odbywają się specjalne zajęcia dla Pań. To powoduje, że golf cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Dlaczego warto rozpocząć przygodę z golfem?

– W dzisiejszych czasach, gdy tempo życia jest ogromne, mamy wiele obowiązków i mało czasu dla siebie, chwila wytchnienia jest wręcz na wagę złota. Na polu golfowym każdy ma możliwość wyciszenia, obcowania z przyrodą i ludźmi o podobnej pasji. Można odetchnąć od zgiełku dnia codziennego i chociażby dlatego warto spróbować.