Z

Z Witoldem Gulczem właścicielem salonów firmowych Biura Itaka rozmawia Zdzisława Mochnacz.

Co było pierwsze pasja do podróżowania czy pomysł na biznes?

– Może odpowiem w ten sposób, słowami wspaniałej podróżniczki Elżbiety Dzikowskiej : „Życie bez podróży jest jak potrawa bez soli „. Powyższy cytat obrazuje moją największą pasję – podróżowanie, której jestem w pełni oddany. Dzięki temu, że firma powstała z pasji, pozwoliło mi to traktować ją nie tylko jako żródło dochodu, ale także jako drogę do realizacji marzeń. Oczywiście kroczę ta drogą po dzień dzisiejszy i na szczęście nie widzę końca!

Itaka zajmuje na rynku pozycję niekwestionowanego lidera branży turystycznej. Czy to główny powód dlaczego związał się Pan z tym biurem podróży ?

Oczywiście, że teraz Itaka jest numerem 1. Ja jednak rozpoczynałem jednak swoją podróż z tym touroperatorem w 2004 roku, kiedy posiadał zaledwie kilkanaście salonów w całej Polsce a nie jak teraz ok 170. Tak naprawdę to wizja i pionierskie działania właścicieli Itaki przekonały mnie do podjęcia współpracy właśnie z tym biurem podróży.

Na czym polega konkurencyjność oferty Itaki ?

Itaka ma w swojej ofercie zwiedzanie i wypoczynek w blisko 100 miejscach na całym świecie. Co roku wydawane są 2 edycje katalogów: LATO i ZIMA. Od 2010 r. realizowany jest również projekt „ITAKA&GALA – Podróże w stylu gwiazd” – propozycje luksusowego wypoczynku i wycieczek dla najbardziej wymagających Klientów. Od tego roku proponujemy również unikalną możliwość wyruszenia w rejs pod żaglami Itaki po Wyspach Kanaryjskich w połączeniu z Maderą lub Maroko. Wszystko oczywiście w lubianej przez naszych klientów formule all inclusive. Należy dodać, że Itaka jako pierwszy polski touroperator wyczarterował cały statek czyli 273 kabiny umiejscowione na 8 pokładach. Już niebawem bo od 29 września zaczynamy sprzedawać pełną ofertę na Lato 2018 z pakietem atrakcyjnych zniżek i gwarancji!

Proszę w kilku słowach zaprosić Klientów do swoich biur sprzedaży.

Największą wartością są dla nas relacje z Klientami oparte na zaufaniu. Dlatego pomagamy im w realizacji podróżniczych marzeń. Jak? Przekazując zdobyte doświadczenie i dzieląc się pasją. Największą nagrodą jest dla nas widok stałego Klienta, który wraca zadowolony z wakacji, z bagażem beztroskich wspomnień. Zapraszamy!

Która podróż była Pana podróżą życia, a może jest jeszcze w planach ?

Całe moje życie jest wielką podróżą dzięki pracy a może raczej czymś co można nazwać stylem życia. Wszystko więc jeszcze przede mną, gdyż apetyt na odkrywania mam cały czas wielki.

Czym dla Pana jest sukces?

Sukcesem jest to, że każdego ranka ja i moi pracownicy z radością idą do pracy. Sukcesem jest każdy uśmiech człowieka, który dzięki nam zwiedził pasjonujący zakątek świata.