Z

Z Wojciechem Stybor, pomysłodawcą i organizatorem Targów Motoryzacyjnych 3TM rozmawia Grzegorz Bryszewski.

Najnowsza, dziewiąta z kolei edycja Targów Motoryzacyjnych 3TM odbędzie się pod koniec października w Amber Expo. Wcześniejsze edycje miały miejsce we wrześniu. Co zdecydowało o przeniesieniu terminu?

– Przesunięcie terminu imprezy da nam większe możliwości organizacyjne, będziemy więc mogli zaprosić ciekawych wystawców i pokazać atrakcyjne premiery samochodowe. Tym bardziej że tak wielka impreza organizowana jest właściwie do ostatniego momentu. Jeszcze inną zaletą zmiany terminu targów mogą docenić odwiedzający, którzy przyjadą do nas w celu wyboru samochodu, od października pojawiają się przecież atrakcyjne wyprzedaże u dealerów.

Kim są wystawcy?

– Wystawcami są przede wszystkim dealerzy samochodów osobowych i dostawczych. Spodziewamy się ich około 50. Staramy się poszerzać zakres naszych targów i uzupełniać bogata ofertę wystawców o asortyment uzupełniający, ścisłe związane z branżą motoryzacyjną. To jedna z niewielu imprez targowych, na których pojawiają się również samochody dostawcze do 3,5 tony. Nie walczymy o wielkie firmy. Chcemy dotrzeć do klientów detalicznych oraz do małych i średnich przedsiębiorców. Uważamy ze rynek małych samochodów dostawczych jest bardzo rozwojowy. Prawda jest taka, że wspólnie z wystawcami budujemy tę imprezę. Tym bardziej dziękuję za zaufanie wszystkim, którzy tworzą to niezwykle wydarzenie ze mną, zwłaszcza, że dla każdego z nich to duży wysiłek. Nie tylko finansowy, ale również organizacyjny. Osoby zwiedzające nasze targi tradycyjnie będą mogły usiąść za kierownicą prawie każdego samochodu. Tutaj muszę podkreślić, że nasze hasło „wszystkie marki w jednym miejscu” wciąż jest aktualne.

W ubiegłym roku Targom 3TM towarzyszyła widowiskowa rywalizacja driftowozów. Będziecie kontynuowali to wydarzenie?

– Tym razemskupimy się na mojej autorskiej koncepcji prezentacji nowości samochodowych. W głównym miejscu targów pojawi się scena stylizowana na ring – 3TM Ring, gdzie w ciekawej i atrakcyjnej oprawie będą prezentowane najlepsze samochody. Do współpracy zaprosiliśmy osoby dla których motoryzacja nie ma tajemnic, to ich pasja i życie. Na scenie i poza nią damy możliwość spotkania się z: Karoliną Pilarczyk, Rafałem Jemielitą, Kubą Bielakiem czy Jarosławem Maznasem. Staramy się łączyć statyczną wystawę samochodów z elementami dynamicznymi. Targi muszą być wydarzeniem, musi się dziać coś ciekawego z punktu widzenia odbiorcy. Zwiedzający nie tylko będą mogli porównać w jednym miejscu prawie wszystkie, dostępne na rynku marki i modele samochodów, ale też przeżyć coś wyjątkowego. To wymaga odpowiedniej oprawy , nad którą ciągle pracujemy. Staramy się słuchać zarówno rynku i jego potrzeb, jak również uwag i pomysłów naszych gości. Zmieni się także dostępność targów, w najnowszej edycji planujemy targi trzydniowe, od piątku do niedzieli. Podejrzewamy, że właśnie piątek będzie dniem idealnym dla klientów biznesowych, którzy będą mogli się spotkać ze swoimi partnerami i wziąć udział w profesjonalnej konferencji, którą organizujemy z pismem branżowym „Menadżer Floty”.

Słyszałem, że w ramach targów odbędzie się także ciekawa inicjatywa charytatywna?

– To prawda. Jak co roku będziemy współpracować z Klubem Motocyklowym Lotor, którego członkowie będą zachęcali do oddawania krwi w ramach akcji MOTOSERCE. Na terenie targów, jak co roku, pojawi się specjalny autobus, mobilny punkt poboru krwi.

Jakich jeszcze atrakcji mogą spodziewać się odwiedzający tegoroczną imprezę?

– Nie zapomnieliśmy o wyborze Samochodu Targów, tym razem o wyniku głosowania, oprócz naszych jurorów, będą mogli także zadecydować zwiedzający. Na tegoroczną edycję mamy jeszcze kilka fajnych pomysłów. Nie zdradzamy wszystkiego. Zapraszamy do odwiedzin naszego wyjątkowego wydarzenia, jestem przekonany, że będzie to dobrze spędzony czas.