T

Trójmiasto to wyjątkowo atrakcyjny teren dla inwestorów hotelowych.
W ciągu najbliższych miesięcy pojawi się tutaj kilkaset nowych miejsc noclegowych.

Najwięcej nowych hoteli powstaje w Gdańsku, inwestorzy realizują tam nawet obiekty w najbardziej atrakcyjnej lokalizacji, czyli na Długim Targu, który jest sercem Starego Miasta. Już na początku 2018 roku w trzech zabytkowych kamieniczkach na rogu ulic Długi Targ i Mieszczańska powstanie czterogwiazdkowy hotel IBB Długi Targ Hotel. Inwestor zapewnia, że zachowane zostaną cechy charakterystyczne zewnętrznej elewacji, w środku powstaną natomiast nowoczesne i pełne nowatorskich rozwiązań wnętrza. Nowy obiekt będzie oferował 90 pokoi i apartamentów zlokalizowanych na pięciu piętrach. Zapowiedziano także zaplecze biznesowe, takie jak np. bezpłatny internet w pokojach oraz specjalnie zaprojektowane stanowiska biznesowe z komputerami i drukarkami do użytku gości hotelowych. W ramach inwestycji powstanie również powierzchnia handlowa do wynajęcia i butiki. W bliskim sąsiedztwie hotelu sieci IBB powstanie hotel działający pod marką Hampton by Hilton. Ten z kolei hotel powstaje w pomieszczeniach dawnego kina Neptun na Długim Targu. Oferta obiektu ma się składać ze 154 poki, pomieszczeń do fitness i dwóch sali konferencyjnych. W obiekcie, który będzie oferował również podziemny garaż dla 34 aut ma powstać także niewielka sala kinowa. Otwarcie Hampton by Hilton Old Town zapowiedziano na koniec bieżącego roku. Inwestycje hotelowe realizowane są także w Sopocie, gdzie powstaje m.in. trzeci z kolei obiekt sieci Focus Hotels w Trójmieście. Inwestycja sieci znajduje się w atrakcyjnej lokalizacji – w centrum miasta przy ulicy 1 Maja. Hotel będzie dysponował 70 pokojami, do dyspozycji gości oddana zostanie także stylowa restauracja na najwyższym poziomie, ergonomiczna sala konferencyjna dla biznesu, siłownia oraz podziemny parking wykorzystujący innowacyjny system Modulo.

Oferta nowego obiektu będzie kierowana zarówno do gościa biznesowego, jak i indywidualnego. Jesteśmy jednak pewni, że bez względu na cel pobytu, nasi goście będą zadowoleni – choćby ze względu na szereg bezpłatnych udogodnień, które hotel oferuje – podkreśla Łukasz Płoszyński, Wiceprezes Zarządu sieci Focus Hotels. Rozważamy kolejne inwestycje w Gdyni, która w dalszym ciągu jest niezwykle interesująca inwestycyjnie, a rynek hotelowy jest wciąż nienasycony. Inny sopocki hotel powstaje w bliskim sąsiedztwie morza, na działce przy ulicy Bitwy pod Płowcami. Na działce, której właścicielem jest Grupa Inwestycyjna Hossa pojawi się duży obiekt hotelowy, który zaoferuje aż 230 pokoi. W ofercie obiektu pojawi się także restauracja, bar i ponad 900 m kw. powierzchni konferencyjnych. Ten sopocki hotel będzie działał w ramach sieci Radisson Blu. Otwarcie zaplanowano na 1 kwartał 2009 roku.

Adam Trybusz,

Prezes Zarządu Długi Targ Sp. z o.o., spółki należącej do Von der Heyden Group.

– IBB Hotel Długi Targ adresowany jest do szerokiego grona gości szukających odrobiny komfortu. Wierzymy, że w naszym hotelu będą dobrze czuli się zarówno turyści odwiedzający Gdańsk, jak i goście biznesowi, młodzi i starsi. Nie jesteśmy hotelem butikowym, ale też nie turystycznym. Hotel będzie na tyle nowoczesny, jak i konserwatywny. Uważamy, że nasi goście przede wszystkim przyjeżdżają, aby podziwiać piękno Gdańska i hotel z tym pięknem nie konkuruje. Jest zaś sam w sobie perłą architektury hanzeatyckiej – pozostając bez konkurencji. Jednym zdaniem, ugościmy każdego gościa o nieco zasobniejszej kieszeni, otaczając go jakością naszych usług i atmosferą gdańskiej starówki, tego w dżinsach i tego pod krawatem.

Łukasz Płoszyński,

Wiceprezes Zarządu sieci Focus Hotels

– Focus Hotel Premium Sopot to trzeci już obiekt Focus Hotels w Trójmieście. Inwestycja znajduje się w atrakcyjnej lokalizacji – w centrum miasta przy ulicy 1 Maja. Nowoczesny budynek o designerskich wnętrzach będzie dysponował 70 pokojami. Do dyspozycji gości oddana zostanie stylowa restauracja na najwyższym poziomie, ergonomiczna sala konferencyjna dla biznesu, siłownia oraz podziemny parking wykorzystujący innowacyjny system Modulo. Oferta nowego obiektu będzie kierowana zarówno do gościa biznesowego, jak i indywidualnego. Jesteśmy jednak pewni, że bez względu na cel pobytu, nasi goście będą zadowoleni – choćby ze względu na szereg bezpłatnych udogodnień, które hotel oferuje. Jest to między innymi dostęp do szybkiego Internetu Wi-Fi na terenie całego obiektu, zestaw do parzenia kawy i herbaty oraz woda mineralna w pokoju. Dostęp do siłowni jest dla naszych gości zawsze bezpłatny i nieograniczony. Po śniadaniu wszyscy nasi goście otrzymują kanapkę i kawę na drogę gratis.