D

Dlaczego postanowiłem o tym napisać? Ponieważ okazuje się, że jest to problem wielu z nas, i nie bardzo potrafimy sobie z nim poradzić. Dajemy się ponieść modzie FIT, zaczynamy się zdrowo odżywiać, zamawiamy dietę pudełkową, zapisujemy się do klubu fitness i zaczynamy swoją przygodę i drogę do zmiany.

Ostatnio prowadziłem wystąpienie o pozytywnym wpływie aktywności fizycznej na zdrowie, na nasz organizm. W trakcie prowadzenia wykładu pada pytanie „ to że ćwiczenia są dobre to my wiemy, tylko jak się zmotywować żeby je robić, nawet jak pada zmusić się do tego, żeby mi się chciało”. Mam do Ciebie pytanie: „Czy jak do czegoś musisz się zmuszać, to czy to jest przyjemne? „ No właśnie dlaczego nasze życie wygląda tak jak wygląda. Chcielibyśmy coś zmienić, ale nie robimy tego, a jak robimy to traktujemy zdrowy styl życia jak modę. Ćwiczymy sezonowo, trochę na wiosnężeby zdążyć zrobić formę na wakacje, i trochę jesie- nią, bo po wakacjach zarzuciliśmy na siebie kilka kilogramów i postanawiamy się ich pozbyć. Zakładając Food & Fit Catering Dietetyczny wszyscy mówili „ Super pomysł, teraz jest na to moda”. No właśnie „MODA”. Moda ma to do siebie, że przemija, a zdrowy i aktywny styl życia nie powinien być jak MODA i przeminąć. Może warto się zmotywować do tego żeby stał się naszą codziennością. Przedstawię Ci kilka korzyści, które świadczą o tym że warto. W sporcie jest takie powiedzenia odnośnie tego jak ćwiczyć, jak być aktywnym. 3/30/130 co to znaczy? Ćwicz 3 razy w tygodniu, przez 30 minut w tętnie 130. Taki plan pozwoli przebiec około 5 km, zrobić dobry trening interwałowy, lub poranny rozruch na świeżym powietrzu. Czy Ty naprawdę nie znajdziesz półtorej godziny tygodniowo, żeby zrobić coś dla siebie? Zobacz jakie korzyści osiągniesz zmieniając swój styl życia na zdrowszy

• Wzmocnisz swój układ odpornościowy

• Twoje Serce stanie się silniejsze, dzięki czemu obniżysz ryzyko chorób serca

• Usprawnisz funkcjonowanie układu krwionośnego – obniży się poziom Twojego cholesterolu

• Zwiększysz pojemność płuc, poprawisz wydolność organizmu

• Wyregulujesz poziom cukru we krwi

• Zwiększysz gęstość kości, co zmniejsza ryzyko ich złamań

• Zwiększysz masę mięśniową, dzięki czemu będziesz silniejszy i bardziej wytrzymały.

• Łatwiej będziesz znosił skutki negatywnego stresu

• Będziesz zrelaksowany i wypoczęty

To tylko niektóre korzyści, które również pomogą Ci jeszcze bardziej efektywnie funkcjonować w biznesie. Będziesz miał więcej energii. Co stracisz i co w zamian zyskasz? To kluczowe pytanie przy podejmowaniu decyzji o zmianie. Pamiętaj zyskujesz zawsze więcej!

Adam Ogrodowczyk,
Trener Personalny, pasjonat
sportu, propagator Zdrowego
i Aktywnego Stylu Życia.
Założyciel Food & Fit Catering
Dietetyczny. Były antyterrorysta,
absolwent Akademii
Wychowania Fizycznego,
ukończył studia podyplomowe
na Uniwersytecie SWPS.