T

Transcom rozbudowuje projekty niemieckojęzyczne i w związku z tym poszukuje kadry. Zatrudnionych nauczy płynnie mówić w języku niemieckim i to w godzinach pracy.

Firma zatrudnia w kraju już blisko 1500 osób i nie zamierza zwalniać tempa rozwoju. Obecnie rozbudowuje projekty niemieckojęzyczne i w związku z tym poszukuje kadry. Zatrudnionych nauczy płynnie mówić w języku niemieckim i to w godzinach pracy.

Transcom rozpoczyna w Gdańsku innowacyjny proces rekrutacyjny. Firma zatrudni pracowników, którzy oprócz wypłaty i innych standardowych benefitów pozapłacowych, zyskają ogromne kompetencje językowe. Zapewni nowym pracownikom intensywny kurs języka niemieckiego.

–Gdańsk jest jedną z pięciu europejskich lokalizacji, gdzie budowane jest takie zagłębie językowe. Najliczniejsze są zespoły niemieckojęzyczne. Rekrutacja ma pomóc w dalszej rozbudowie zespołu pracowników – mówi Karolina Kucharska, HR Recruitment Manager w Transcom.

W okresie pierwszych 4-6 tygodni będą poświęcać codziennie 2-3 godziny na wdrożenie, poznanie specyfiki pracy, projektów, współpracowników. Pozostały czas przeznaczony jest na intensywny kurs języka niemieckiego. Przez cały czas pracownik będzie otrzymywał wynagrodzenie.

–Cel jest taki, by po zakończonym kursie pracownik osiągnął kompetencje językowe na poziomie minimum B2. W przypadku projektów, do których potrzeba kadry z językami obcymi, ich znajomość często jest dla nas ważniejsza niż doświadczenie – tłumaczy Karolina Kucharska.

Projekty niemieckojęzyczne są dość innowacyjne. Praca specjalistów oparta jest o nowoczesne technologie i rozwiązania takie jak videochat, dzięki czemu mają kontakt nie tylko z dokumentami, ale i żywym językiem. Każdego dnia przeprowadzają kilkadziesiąt rozmów z przeróżnymi ludźmi, a każdy rozmówca jest inny, pochodzi z innego miejsca na świecie. Jeżeli wyniki prowadzonego pilotażu będą pozytywne, firma planuje kontynuację i rozwój projektu w 2018 roku.