P

Pod koniec stycznia odbędzie się w Sopocie międzynarodowy turniej badmintona seniorów– Bayjonn Cup. Na turnieju pojawią się zawodnicy o różnym stopniu zaawansowania z kilku krajów.

Sopot Bayjonn Cup odbędzie się już po raz piąty. Do tej pory we wszystkich edycjach turnieju wzięło udział ponad 250 zawodników z 5 krajów. Organizatorem turnieju jest jak co roku właściciel sopockiego hotelu Bayjonn. Impreza jest organizowana w całości z jego środków własnych oraz pozyskanych od sponsorów i partnerów biznesowych, którzy dopisali i w tym roku. Pozwala to zapewnić odpowiednie warunki dla zawodników w turnieju i bezpłatny udział dla kibiców. Organizatorzy podkreślają, że w turnieju mogą wystartować zarówno zawodnicy na co dzień trenujący badmintona, jak i amatorzy, chcący spróbować swoich sił w tej pięknej i widowiskowej dyscyplinie.

Jak mówi Andrzej Grzechnik, wieloletni zawodnik sekcji badmintona w trójmiejskim klubie Start Gdynia oraz właściciel hotelu Bayjonn w Sopocie – organizatora turnieju – co roku coraz więcej osób chce wziąć udział w turnieju.

– Mamy nawet przypadki, że niektórzy zawodnicy przyjeżdżają do nas z drugiego końca Polski na turniej, by zaraz po nim wrócić w góry na ferie zimowe. Sopot zimą jest piękny, o czym przekonują się też goście z zagranicy, coraz częściej meldujący się na listach startowych. Cieszy mnie, że przedsięwzięcie, które wymyśliłem jako społeczną propagację sportu, zyskuje
na popularności
 – dodaje Grzechnik.

Podczas turnieju odbędzie się także aukcja charytatywna. Do tej pory licytowano głównie vouchery usługowe i ufundowane przez partnerów cenne przedmioty. Zebrane w ten sposób pieniądze wspomogą szczytny cel stowarzyszenia: SOS Wioski Dziecięce.

Strona turnieju znajduje się pod adresem: www.bayjonncup.pl.

Magazyn Express Biznesu został Patronem Medialnym imprezy.