W

W Zakładzie Nowych Budów Stoczni Remontowej Nauta odbyło się wodowanie częściowo wyposażonego trawlera pelagicznego. Jednostka do połowu ryb jest przeznaczona dla odbiorcy z Szetlandów.

SERENE to to trawler służący do połowów pelagicznych. Jednostka jest jednym z większych statków rybackich budowanych obecnie w stoczni Nauta. Trawler ma 82 m długości i ponad 17 m szerokości, a jego zanurzenie wynosi 5,9 m.

Statek powstał w Gdańsku na zamówienie stałego klienta Nauty – duńskiej firmy Karstensens Skibsvaerft AS, a finalnym operatorem jednostki będzie szetlandzki armator Serene Fishing Company Ltd. Statek będzie łowił na Oceanie Atlantyckim.
Budowa statków do połowu ryb stanowi jedną ze specjalności Zakładu Nowych Budów Stoczni Remontowej Nauta. W ubiegłym roku stocznia zwodowała pięć statków, a na ten rok ma w planie wodowanie siedmiu jednostek.
Oprócz statków rybackich w portfolio Nauty są także jednostki naukowo-badawcze i statki obsługowe dla sektora offshore. W ostatnim czasie Stocznia pozyskała także ważny kontrakt na budowę w pełni wyposażonego statku wywiadowczego dla Szwedzkiej Marynarki Wojennej oraz na budowę okrętu ratowniczego dla Marynarki Wojennej RP.