N

Nowi prezesi i dyrektorzy. Kim są?

Nowe twarze na najwyższych stanowiskach w regionie. Zmiany personalne dotknęły kilku ważnych branż. Sprawdź, kto obecnie stoi na czele popularnych spółek i pomorskich firm.

Mateusz Bonca, prezes Grupy LOTOS S.A.

Lider z wieloletnim doświadczeniem w międzynarodowym zarządzaniu i doradztwie strategicznym dla wiodących koncernów przemysłowych i finansowych w Europie (w tym w Polsce), Afryce i na Bliskim Wschodzie. W latach 2012-2016 pracował w Niemczech we Frankfurcie nad Menem, jako dyrektor w Deutsche Bank AG (ostatnio dyrektor w Group Management Consulting). Nieco wcześniej w latach 2010-2012 jako menedżer zatrudniony był w Peppers and Rogers Group Middle East w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a w latach 2004-2010 pracował w McKinsey & Company jako konsultant i starszy konsultant, realizując projekty w wielu krajach. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (2004). Studiował także w Al Akhawayn University w Maroku. Doktor nauk ekonomicznych w zakresie ekonomii (z wyróżnieniem, ALK 2009).

Patryk Demski, wiceprezes ds. inwestycji i innowacji Grupy LOTOS S.A.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 2014 roku piastuje urząd burmistrza Miasta i Gminy Pelplin. Od 2018 roku jest Członkiem Rady Polskiej Organizacji Turystycznej, a od 2017 Członkiem Rady Nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. W latach 2006 – 2014 był zastępcą Dyrektora Oddziału, p.o. Dyrektora Oddziału oraz Głównym Specjalistą w Agencji Nieruchomości Rolnych, oddział terenowy w Gdańsku. W latach 2011 – 2014 był Członkiem Rady Nadzorczej Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Tczewie. W 2006 roku pracował jako Zastępca Dyrektora Gabinetu Wojewody Pomorskiego w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku.

Dariusz Falkiewicz, prezes Energi Obrót

Ukończył Wydział Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego, a także studia podyplomowe w zakresie strategii finansowych na Wyższej Szkole Bankowości, Finansów i Zarządzania w Warszawie. Jest także absolwentem Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów oraz Canadian International Management Institute. Z grupą Energa związany jest zawodowo od 2012 roku. Przed objęciem prezesury Energi Obrót zajmował stanowisko dyrektora Wydziału Nadzoru Korporacyjnego Energi, a jeszcze wcześniej był kierownikiem Wydziału Nadzoru Biznesowego Energi. Przed dołączeniem do grupy Energa piastował liczne menedżerskie i zarządcze stanowiska w Grupie Lotos, m.in. jako prezes zarządu Lotos Tank odpowiadał za sprzedaż paliwa lotniczego.

Piotr Rudziński, dyrektor generalny Hotelu Deo Gdańsk Old Town

Absolwent Akademii Morskiej w Gdyni na Wydziale Towaroznawstwa i Organizacji Usług Hotelowych. Z branżą hotelarską związany jest od początku swojej kariery zawodowej. Pracę rozpoczynał w sieci hoteli Qubus w pionie gastronomicznym. Od 2004 roku związany jest z firmą Dobry Hotel. Zarządzał Hotelem Sedan w Sopocie, a następnie hotelami Różany Gaj w Gdyni oraz Hotelem Aqua w Sopocie. Stanowisko dyrektora generalnego czterogwiazdkowego Hotelu Deo Gdańsk Old Town, którego operatorem jest spółka Dobry Hotel, objął pod koniec kwietnia.

Aleksandra Bodnar, dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Absolwentka Wydziału Ochrony Środowiska i Rybactwa Śródlądowego Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie. Ma ponad trzydziestoletnie doświadczenie w administracji rządowej i samorządowej. Wcześniej zawodowo była związana z Komunalnym Związkiem Gmin „Dolina Redy i Chylonki” (kierownik działu Ochrony Środowiska). Na stanowisku dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku zastąpiła Stanisława Otrembę.