I

Inwestycje w nieruchomości w słonecznej Helladzie to jedna z najbardziej dochodowych form lokowania pieniędzy.

Jak pokazały ostatnie lata, ceny mieszkań i domów w Grecji są coraz bardziej atrakcyjne. Najbliższe dwa lata są idealnymi okresem do inwestowania w greckie nieruchomości, które później będzie można wynająć bądź odsprzedać z zyskiem. Trzeba będzie jednak poczekać na wyjście kraju z kryzysGreckie nieruchomości to głównie małe mieszkania kosztujące od 30 do 80 tys. euro. Większość budynków należy do rynku wtórnego i znajduje się w centrum miasta. Nowe obiekty wznoszone są na peryferiach, ale nie ma ich dużo ze względu na obwód Aten w górach. Wysoki pobyt gwarantuje położenie nieruchomości w niedalekiej odległości od morza.

Porównując budynki w Trójmieście, to koszt metra mieszkania w strefie Bałtyku wynosi ponad 3500 euro. Koszty utrzymania nieruchomości mieszkalnej w Grecji wynoszą od 500 do 3000 euro rocznie. To środki, które należy przeznaczyć na podatki i płatności za media. Na przykład w przypadku mieszkania o powierzchni 85 m2 dodatkowa miesięczna opłata za media waha się w granicach od 50 do 90 euro. Kwota ta obejmuje usługi związane z elektrycznością, wodą i zbiorem odpadów. Roczny wynajem mieszkania lub domu w bliskiej odległości morza przyniósłby inwestorowi zysk na poziomie 14-17 proc.

Najbardziej opłaca się inwestować w najdroższe nieruchomości, których lokalizacja jest bardzo atrakcyjna. Ich wynajem gwarantuje stały dochód, co może pozwolić na całkowity zwrot inwestycji w ciągu nawet 4-5 lat, a sprzedaż po wyjściu Grecji z kryzysu przyniesie kolosalny zysk.

Tak więc, dla inwestorów teraz jest najkorzystniejszy czas na zakup potencjalnie dochodowych nieruchomości w atrakcyjnych cenach.