I

Izabela Sakutova przygodę z brafittingiem zaczęła od samej siebie. Duży biust przy filigranowej figurze w czasach szkolnych był przyczyną jej niemałych kompleksów. Dopiero podczas pobytu w Anglii odkryła, że każda kobieta może bez problemu dobrać bieliznę do swojej figury.

Był rok 2004, kiedy w jej głowie narodził się pomysł wprowadzenia na polski rynek znanej brytyjskiej marki Panache, specjalizującej się w produkcji bielizny D+. Tym samym zapoczątkowała w naszym kraju szerzenie nowej dziedziny wiedzy – brafittingu.

Brafittingowa konsultantka gwiazd

Szybko okazało się, że pomocy i konsultacji przy doborze biustonosza potrzebowały też między innymi kobiety stale przebywające w światłach jupiterów i kamer. Izabela Sakutova od lat dba więc o bieliźnianą garderobę m.in. Darii Widawskiej, Beaty Sadowskiej, Marzeny Rogalskiej, Ilony Felicjańskiej, Elżbiety Romanowskiej, Karoliny Szostak, czy też Marioli Bojarskiej-Ferenc.

Współwłaścicielka i marketingowiec

Firma So Chic, którą Izabela prowadzi wspólnie ze swoim mężem jest dziś wyłącznym dystrybutorem marek Panache Lingerie, Bluebella Lingerie, Soak Wash i Bijoux Indiscrets w Polsce. Odpowiada ona nie tylko za działania sprzedażowe, ale i kreowanie spójnej strategii marketingowej. Dodatkowo jest współwłaścicielką sieci profesjonalnych salonów brafittingowych Bra Studio w Bułgarii, gdzie za wprowadzenie na rynek koncepcji brafittingu została nagrodzona tytułem Business Woman 2015 w kategorii „Wyjątkowy Debiut Biznesowy”.

Autorka i ekspertka

Nasza bohaterka jest autorką pierwszej w Polsce książki brafittingowej „Brafitting. Lifting piersi bez skalpela” – kompendium wiedzy na temat piersi, w którym każda kobieta znajdzie cenne wskazówki bieliźniane, pomocne na każdym etapie życia. Miała swój niemały udział w powstaniu działów brafittingowych w poradnikach: Marioli Bojarskiej-Ferenc „Moda bez metryki”, cenionej stylistki Anny Męczyńskiej „Figura jak z ekranu”, Karoliny Szostak „Moja Spektakularna Metamorfoza” oraz Anny Dziedzic „Fit ciąża z Anią Dziedzic”. To również znana wszystkim ekspertka brafittingu w programie telewizji Polsat „Supermodelka Plus Size” i wielokrotny, występujący w roli eksperta doboru bielizny, gość programów telewizyjnych, takich jak Dzień Dobry TVN czy Pytanie na Śniadanie oraz radiowych w kraju i za granicą.

Inicjatorka kampanii i edukatorka

Od siedmiu lat w ramach kampanii „Dotykam = Wygrywam” Izabela motywuje sklepy bieliźniane w całej Polsce do zbiórki od klientek starych biustonoszy. Uzyskane z recyklingu środki wspierają stowarzyszenie Polskie Amazonki Ruch Społeczny w walce z rakiem piersi. Iza edukuje również nastolatki. Odwiedza liczne szkoły i przeprowadza charytatywnie pogadanki i prezentacje z zakresu profilaktyki zdrowia piersi.

Blogerka

W wolnym czasie na swoim blogu www.izabelasakutova.com uświadamia Polki, jak nosić dobrze dopasowaną bieliznę i jak bawić się modą bieliźnianą, by sprytnie wykorzystać ją jako interesujący element stylizacji.

Właścicielka salonu brafittingowego

Wróćmy jednak do wyjątkowego miejsca w Malborku, profesjonalnego salonu brafittingowego „Stanikowy Zawrót Głowy”, mieszczącego się przy ulicy Mickiewicza 31a/2. W pewnym momencie tak dynamicznej działalności nadszedł czas, aby i w jej rodzinnym mieście, Malborku otworzyć przytulne, kobiece miejsce, z dobrą kawą i muzyką — i oczywiście z szerokim wyborem rozmiarowym biustonoszy dobieranych według najlepszych praktyk brafittingowych, gdzie kobiety szybko znalazły odskocznię od codzienności i szeroki wybór najlepszych konstrukcji bielizny. Malborczanki z całą pewnością na to zasługują! I to właśnie ich głosami Izabela Sakutova zdobyła tytuł „Fachowca roku” Malborskiego Mistrza Biznesu.