n

 

Ponad 10 mln zł władze gminy Kosakowo przeznaczyły na budowę ul. Derdowskiego. Nowa nawierzchnia uroczyście oddana została do użytku tuż przed wakacjami.

 

W oficjalnym otwarciu ulicy uczestniczyło kilkadziesiąt osób. Na zaproszenie władz gminy Kosakowo odpowiedzieli m.in. wicewojewoda pomorski, miejscowi urzędnicy, radni i sołtysi, a także przedstawiciele firm odpowiedzialnych za realizację inwestycji. Wszyscy podkreślili, że budowa nowej nawierzchni była konieczna nie tylko ze względów bezpieczeństwa.

 

– Jest to ważny szlak komunikacyjny, który udrażnia ruch i ułatwia przemieszczanie się mieszkańcom oraz turystom – mówił Mariusz Łuczyk, wicewojewoda pomorski. – Cieszę się, że inwestycję udało się w końcu zrealizować.

Ulica Derdowskiego jest drogą jednojezdniową o szerokości pasa ruchu po 3,5m w każdym kierunku. Dodatkowo w ramach zadania wykonano utwardzone pobocze o szerokości jednego metra. Nowa nawierzchnia wyposażona została również w energooszczędne oświetlenie typu LED. Warto zaznaczyć, że inwestycję władze gminy Kosakowo zrealizowały przy wsparciu finansowym Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.