Z

Z wykształcenia jestem…

magistrem od „fiołków” skończyłem Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Rozpocząłem studiowanie w Poznaniu, skończyłem w Gdańsku, ponieważ przeniosłem się grać do Wybrzeża Gdańsk.

Wykonywany zawód, zajmowane stanowisko…

nie jest to zawód nauczyciela wf-u 🙂 choć Akademia Piłki Ręcznej mojego imienia funkcjonuje dobrze i się rozwija. Osobiście daje mi możliwość pracowania również w tym zawodzie. Obecnie zarówno działalność pro sportowa, jak i biznesowa pozwala mi na ciągły rozwój i nie stanie w miejscu.

Gdyby nie to, czym się zajmuję, to chciałbym…

kiedyś (mając 6 lat) odpowiedziałbym, że chciałbym zostać prezydentem, dzisiaj wiem czego nie chciałbym…z pewnością nie grałbym w piłkę nożną… natomiast z pewnością chciałbym mieć trochę więcej spokoju, wówczas wyjechałbym do Tajlandii, tam otworzyłbym np. hotel.

Ludzie, którym najbardziej ufam, to…

jestem ufnym człowiekiem, wierzę w ludzi, jednak życie weryfikuje najlepiej, dlatego przede wszystkim ufam rodzinie i mojemu gronu najbliższych, prawdziwych przyjaciół.

Co bym zrobił z milionem euro?

zainwestował w nieruchomości… przemyślany pasywny dochód byłby bardzo dobrym rozwiązaniem… i wówczas uzbierałbym na tą Tajlandię:)

U innych najbardziej nie lubię…

nieszczerości… jestem człowiekiem szczerym do bólu, ale również nie lubię tzw interesowności, jestem Twoim „kumplem” tylko dlatego, bo możesz mi coś załatwić.

Lubię współpracować z ludźmi…

którzy są bardzo kompetentni, szybko podejmują decyzję i są dobrze zorganizowani. Cenię również osoby mądrzejsze ode mnie, bo tylko od nich można się ciągle uczyć. Uczyłem się od Rodziców, od Trenerów, teraz biznesu też uczę się od innych.

Największy sukces w moim dotychczasowym życiu to…

Sportowy jak najbardziej, jestem w tej materii spełniony, medale Mistrzostw Świata, Igrzysk Olimpijskich. Sukcesu zawodowego jeszcze nie osiągnąłem, tą poprzeczkę stawiam sobie coraz wyżej. Ten sukces jest przede mną.

Co chciałbym jeszcze osiągnąć?

Chciałbym stabilizacji finansowej. Jednak niezwykle dla mnie ważne jest pozostawienie po sobie czegoś dobrego dla innych, i tutaj działalność Akademii sprawdza się idealnie. Chciałbym, żeby dzieciaki miały możliwości startu sportowego, i kiedyś może doczekam się zobaczyć jednego z moich wychowanków na polu gry w meczu reprezentacji. Zdrowie najważniejsze, to nie osiągnięcie, ale na nie też pracujemy, niech trwa permanentnie.

Słowa, którymi kieruję się w życiu…

„Dopóki walczysz, zawsze możesz wygrać, a jak się poddasz to już przegrałeś” – walczakiem byłem na boisku i jestem nim w życiu. Jeśli mam wolny czas, to najchętniej…? Po prostu odpoczywam, biernie z książką lub przy dobrym filmie, aktywnie na rowerze, na snowboardzie.