J

Już wkrótce oddanie do użytkowania basenu na gdańskiej Oruni. To kolejny tego typu obiekt wybudowany w ciągu ostatnich kilku lat w Gdańsku.

Obecnie w Gdańsku jest dwanaście basenów zarządzanych przez miasto. Oruński obiekt będzie trzynastą tego typu placówką. W najbliższym czasie miasto będzie przygotowywało się do budowy kolejnych basenów. Będą one realizowane w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego.

 

– W takim systemie miasto przekazuje grunt, część wkładu finansowego i gwarantuje wykupienie co roku usługi basenowej na przykład dla dzieci ze szkół, dla seniorów lub innych grup społecznych – wyjaśnia Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska. – Koszty budowy i eksploatacji ponosi inwestor prywatny – dodaje.
Obecnie na jeden basen przypada około 30 tys. mieszkańców. Aby maksymalnie ułatwić dostęp do basenów, stworzono specjalną stronę internetową – www.plywalniegdansk.pl. Odwiedzający powyższą witrynę, oprócz zasięgnięcia informacji na temat godzin pracy, lokalizacji itp., mogą również kupić bilet na pływalnię.