S

Siedem generacji Lexusa ES – właśnie tyle trzeba było czekać, aby najpopularniejsza limuzyna Lexusa na świecie zawitała do Europy.

Mieszkańcy Pomorza mieli okazję zobaczyć tego luksusowego sedana w tym miesiącu w salonie Lexus Trójmiasto.

Nowy Lexus ES wyróżnia się sylwetką wyraźnie nachyloną do dołu, o dynamicznym i opływowym kształcie. Minimalistyczny i ostro ścięty tył wraz z lampami LED, które zachodzą na boki pojazdu, zapewniają stylistyczną ciągłość niezależnie od kąta, pod jakim patrzymy na samochód. Odważna stylistyka nawiązuje do modeli LS i LC.

Wnętrze zostało zaprojektowane zgodnie z koncepcją stylistyki znaną jako

Lexus Future Interior, której istotą jest połączenie kokpitu zwróconego do kierowcy z dużą, wygodną przestrzenią dla pasażera siedzącego obok. Przestrzeń ta wypełniona jest nowoczesną elektroniką, taką jak opcjonalny system nawigacji z licznymi usługami sieciowymi, dotykowy interfejs Remote Touch drugiej generacji oraz funkcja rozpoznawania mowy sprzężona z mobilnym asystentem.

Samochód jest wyposażony w nowy samoładujący się napęd hybrydowy czwartej generacji, który charakteryzuje się wyjątkowo niskim zużyciem paliwa, błyskawiczną reakcją na naciśnięcie przyśpieszenia oraz minimalnym poziomem emisji spalin, zwłaszcza jak na tej wielkości luksusowego sedana. Lexus ES 300h w wersji Elegance będzie dostępny już od niespełna 200 tys. zł.

Samochód do sprzedaży trafi w grudniu tego roku, jednak odwiedzający salon Lexusa, zlokalizowany w Gdyni przy Alei Zwycięstwa 241/3, mieli okazję zobaczyć model ES podczas trójmiejskiej premiery modelu, która odbyła się 11 i 12 lipca.

Więcej na: www.lexuses.pl