F

Firma Nyborg-Mawent S.A. to lider w branży kompleksowych rozwiązań dotyczących przetłaczania i transportu powietrza, a także mieszanin gazów i innych substancji. Malborska Fabryka Wentylatorów MAWENT działa na polskim i światowym rynku od 1956 roku. Marka Nyborg – Mawent powstała w 2005 roku jako efekt połączenia norweskiej firmy NYBORG AS – wiodącego producenta wentylatorów przemysłowych oraz Malborskiej Fabryki Wentylatorów Mawent S.A., która działała na polskim i światowym rynku od 1956 roku. Doświadczenie obydwu firm to gwarancja najwyższej jakości i trwałości produkowanych wentylatorów. W 2010 roku powołaliśmy do życia NYBORG GROUP. Dzięki wspólnemu działaniu trzech firm: NYBORG-MAWENT S.A., NM Design Office i NYBORG AS w ramach NYBORG GROUP zapewniamy klientom wszechstronną realizację ich oczekiwań – od przygotowania dokumentacji, poprzez specyfikacje materiałowe, uzgodnienia międzybranżowe, aż po produkcję wentylatorów i towarzyszących im akcesoriów. W przypadku nietypowych oczekiwań projektujemy również dedykowane urządzenia na potrzeby konkretnego projektu. Poszczególne przypadki traktujemy indywidualnie, a nasze wieloletnie doświadczenie gwarantuje powodzenie każdej inwestycji.

Doświadczenie, Odpowiedzialność, Rozwój, Partnerstwo – to wartości, którymi Nyborg-Mawent S.A. kieruje się w swoich działaniach, co bezpośrednio przekłada się na dynamiczny POSTĘP firmy.

Oferta firmy obejmuje wentylatory o zakresie pracy od 1500 m3/h do 230 000 m3/h:
• wentylatory promieniowe wysokoprężne i średnioprężne
• wentylatory promieniowe dwustrumieniowe
• wentylatory promieniowe transportowe
• wentylatory osiowe
• wentylatory promieniowe dachowe
• mieszarki atmosfery
• akcesoria wentylacyjne – żaluzje, cyklony, tłumiki akustyczne, aparaty regulacyjne itp.
• i wiele innych. Specjalizujemy się w produkcji wentylatorów wyciągowych spalin oraz wspomagających do kotłów węglowych jak i zasilanych biomasą lub innymi paliwami. Ponadto wentylatory naszej produkcji wykorzystywane są m.in. w przemyśle energetycznym, elektromaszynowym, lekkim, stalowym, stoczniowym, mechanicznym, rolno– –spożywczym, chemicznym i w wielu innych. Podstawowe rynki obsługiwane przez grupę, oprócz Polski to: Skandynawia, Europa Zachodnia, Bliski i Daleki Wschód. Nyborg-Mawent S.A. posiada własne biuro badań i rozwoju, a także laboratorium wdrożeniowo-pomiarowe, dzięki czemu jest w stanie przygotować dowolne rozwiązanie pod wymagania klienta, a także zaproponować szeroki wachlarz usług pomiarowo-kontrolnych. Celem NYBORG-MAWENT S.A. jest wytwarzanie wyrobów konkurencyjnych pod wzglądem parametrów użytkowych, niezawodności użytkowania, o pożądanej jakości, spełniających wymagania krajowych oraz zagranicznych klientów. Pragniemy zapewnić klientom maksimum satysfakcji. Nasze wentylatory cechuje bezawaryjna praca, oszczędna eksploatacja oraz deklarowane parametry przepływowe. Dzięki bezustannemu dążeniu do doskonałości nasza firma potwierdza sprawność systemu zarządzania uzyskując certyfikat Zintegrowanego Systemu Zarządzania na zgodność z normami:
• ISO 9001:2015 System Zarządzania Jakością ,
• ISO 14001:2015 System Zarządzania Środowiskiem,
• PN-N 18001:2004 System Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy,
• Certyfikat ATEX dla wentylatorów przeciwwybuchowych