P

Portal Flightnetwork przygotował zestawienie pięćdziesięciu najlepszych plaż miejskich na świecie. W zestawieniu uwzględniona została plaża w Sopocie, która zajęła 48. miejsce.

– Sopocka plaża słynie z atmosfery. Szeroki wybór nadmorskich restauracji, sklepów i barów sprawia, że jest to najpopularniejszy kierunek turystyczny na polskiej riwierze – mówi Marianne Zitting, dziennikarka fińskiego tabloidu „Iltalehti”.

Ranking „Top 50 City Beaches” został przygotowany z pomocą 1200 ekspertów branży turystycznej – dziennikarzy, blogerów i pracowników agencji turystycznych, którzy wybrali i sklasyfikowali w sumie 400 najlepszych plaż miejskich na świecie. Wiele z opisanych plaż należy do dużych miast, w których stanowią centrum miejskiej rozrywki, miejsce wypoczynku i aktywności mieszkańców oraz turystów, gdzie przecinają się szlaki kulinarne i gdzie można podziwiać przepiękne widoki. Zdaniem autorów, ranking może być praktycznym przewodnikiem dla wszystkich, którzy poszukują słońca, piasku i miejskich rozrywek.