J

Jak wygląda i działa napęd w Nissanie Leaf? Jak skonstruowane jest zawieszenie? Co kryje się pod maską auta? To wszystko i wiele więcej można zobaczyć w salonie Zdunek KMJ Gdynia, do którego trafił wyjątkowy samochód.

To auto jest unikatowe. Dlaczego? Ponieważ zostało…. przepołowione, a mimo tego jeździ! Jak to możliwe? Konstruktorzy przygotowali ten samochód w taki sposób, aby można było obejrzeć każdy element konstrukcyjny.

Nissan Leaf jest obecnie najpopularniejszym autem elektrycznym na świecie. Niedawno światło dzienne ujrzała najnowsza generacja tego modelu. Nic więc dziwnego, że budzi spore zainteresowanie. Producent postanowił więc jeszcze bardziej przybliżyć to auto potencjalnym klientom oraz miłośnikom motoryzacji, właśnie poprzez odkrycie elementów, które w zwykłych samochodach są ukryte i niedostępne dla przeciętnego użytkownika.

W „przeciętym” Leaf-ie doskonale widać, gdzie umiejscowione są najważniejsze elementy konstrukcyjne, jak zbudowane jest nowoczesne zawieszenie, gdzie znajdują się i ile miejsca zajmują akumulatory, a nawet takie szczegóły, jak użyte materiały wygłuszające.

Co ciekawe, auto zostało przygotowane w taki sposób, aby jeździło. Można więc do niego wsiąść, uruchomić silnik, sprawdzić działanie wszystkich podzespołów i elementów wyposażenia a nawet kawałek się nim przejechać. Oczywiście nie po drogach publicznych, ponieważ taki samochód nie może otrzymać homologacji drogowej. Ponadto prędkość auta została znacznie ograniczona ze względu na bezpieczeństwo.

– Dotychczas, tego typu prezentacje odbywały się tylko na targach i wielkich wystawach motoryzacyjnych, a teraz ten wyjątkowy egzemplarz zagościł w salonie w Gdyni, gdzie każdy może go zobaczyć – informuje Marta Kochalska, specjalista ds. marketingu Nissan Zdunek KMJ. Auto można oglądać w salonie przy Wielkopolskiej 250b w Gdyni do 2 lutego, w godzinach pracy salonu.

/raf/