Z

Zbigniew Canowiecki
Prezydent Pracodawców Pomorza

Na początku każdego roku spotykamy się podczas Gali Evening Pracodawców Pomorza, aby wybrać i docenić najlepszych pomorskich pracodawców i przedsiębiorców. Wyróżnienia, statuetki i tytuł „Pomorski Pracodawca Roku 2018” otrzymują firmy, które osiągając planowane wyniki ekonomiczno-gospodarcze, przestrzegają zasad odpowiedzialności społecznej przy równoczesnym poszanowaniu reguł etyki zawodowej. Doceniamy firmy, które w swej działalności kładą nacisk na rozwój i innowacje nie zapominając o pracownikach, systematycznie inwestując w kapitał ludzki. Idei konkursu „Pomorski Pracodawca Roku” przyświecają cele związane z upowszechnianiem dobrych praktyk w gospodarce, przedstawianie korzystnego i pożądanego wizerunku pracodawcy oraz promowanie rozwoju gospodarczego regionu.

Pierwszy dzień marca 2019 roku w Centrum Wystawienniczym Amber Expo w Gdańsku stał się najważniejszym miejscem dla pomorskiego biznesu. Prestiżowa Gala Evening Pracodawców Pomorza zgromadziła ponad 900 osób związanych ze światem regionalnego biznesu. Nie brakowało także person ze świata nauki, kultury, polityki oraz mediów. W obecności znamienitego grona uhonorowano laureatów konkursu „Pomorski Pracodawca Roku”. Oficjalna część wydarzenia rozpoczęła się od recitalu gości specjalnych – Leszka Możdżera oraz Przemysława Dyakowskiego

Przedsiębiorstwa zatrudniające ponad 250 pracowników:
Zakłady farmaceutyczne Polpharma

Tomasz Moys
POLPHARMA

Cieszy mnie, że organizacja „Pracodawcy Pomorza” patrzy na przedsiębiorstwa z szerokiej perspektywy, promuje tych, którzy w swojej działalności pamiętają także o ludziach. Nagroda Pomorskiego Pracodawcy Roku to ogromne wyróżnienie dla naszej firmy, bo od zawsze powtarzamy, że Polpharma to właśnie ludzie. To podziękowanie dla naszych pracowników, którzy swoją pracą i zaangażowaniem przyczyniają się do rozwoju firmy, kraju i regionu. Dziękuję organizatorom za docenienie znaczenia naszej firmy dla rozwoju Polski i Pomorza. Polpharma jest największym pracodawcą w regionie Kociewia i jednym z największych w województwie pomorskim. Inwestujemy w rozwój nowoczesnych produktów i innowacyjnych technologii. Stwarzamy atrakcyjne warunki pracy i możliwości rozwoju kariery dla najzdolniejszych. Aktywnie włączamy się także w inicjatywy lokalne, budując pomost pomiędzy nauką i biznesem. – Tomasz Moys

Przedsiębiorstwa zatrudniające od 51-250 pracowników
Eurostyl

Magdalena Reńska,
EUROSTYL

Jesteśmy dumni z faktu, że nasza dbałość o pracowników, środowisko pracy, jakie oferujemy i atmosfera w organizacji zostały docenione przez niezależny szacowny podmiot zrzeszający pracodawców w naszym regionie. Jednocześnie jednak chciałabym zaznaczyć, że dla nas w Euro Styl najważniejsze jest, że po prostu lubimy przychodzić do pracy

 

 

 

 

Przedsiębiorstwa zatrudniające od 10-50 pracowników
ELMARK

Marek Kierznikowicz,
ELMARK

Jest to ogromne wyróżnienie dla mnie i dla całej załogi Elmark. Jesteśmy na rynku 30 lat niezmiennie w branży energetycznej. Największą wartością Spółki są nasi pracownicy, dlatego na przestrzeni lat dokładaliśmy wszelkich starań , aby stworzyć jak najlepsze warunki pracy dla naszej załogi. Od 20 lat jesteśmy członkiem organizacji Pracodawców Pomorza i jesteśmy dumni z członkostwa w tak prestiżowej organizacji. Mój podziw budzi organizacja Gali a także charyzmatyczny Prezydent organizacji dr Zbigniew Canowiecki. Gala Pracodawców zawsze zorganizowana jest na 200% . Dr Zbigniew Canowiecki swoim zaangażowaniem i pomysłami scala cały pomorski świat biznesu kultury, nauki oraz polityki.

 

Przedsiębiorstwa zatrudniające do 9 pracowników
Studio 102 

Tomasz Smorgowicz,
Studio 102

Firma, która stoi w miejscu i się nie rozwija, traci. Traci zarówno klientów, dla których nie będzie w stanie dostarczać oczekiwanych usług na konkretnym poziomie. Traci również potencjalnych pracowników, którzy nie będą chcieli dołączać do struktur, które nie oferują możliwości rozwijania kompetencji. Społeczna odpowiedzialność biznesu, to już nie trend, czy przyszłość tylko konieczność współczesnych firm. Coraz więcej podmiotów rozumie i docenia możliwości jakie niesie ze sobą CSR. Studio 102 stawia sobie za cel edukację rynku i pokazywanie dobrych praktyk w tym zakresie wychodząc z założenia, że samemu trzeba być wzorem do naśladowania. Jest dla nas wielkim zaszczytem, iż po 16 latach działalności zostaliśmy docenieni tak prestiżową nagrodą. Chciałabym serdecznie podziękować naszym Współpracownikom, Klientom oraz Partnerom, dzięki którym mamy możliwość urealniać nasze wizję i projekty. Szczególne podziękowania pragnę złożyć na ręce Prezydenta Pracodawców Pomorza – Zbigniewa Canowieckiego, który rozwija ideę wzajemnego wspierania się liderów biznesowych rynku pomorskiego.

Negotium proto Kultura

Andrzej Stelmasiewicz,
Prezes zarządu A

Czuję się bardzo dumny i zaszczycony, że kapituła zauważyła moją działalność. Pragnę podkreślić, że nie byłoby jej bez zespołu spółki ASTE i zespołu fundacji Wspólnoty Gdańskiej. Uważam, że otwarta kultura, sztuka i edukacja są najważniejsze w kształtowaniu polskości i patriotyzmu. W tym miejscu pragnę przekazać szacunek przedsiębiorcom – zarówno tym dużym, jak i małym. To właśnie gospodarka daje siłę krajowi – prywatni przedsiębiorcy budują siłę ekonomiczną, która daje wolność i możliwości działania. Bez niej nie ma działalności kulturalnej, dobroczynnej, edukacyjnej i artystycznej.

 

 

Złoty Oxer

Marek Piechocki i Jerzy Lubaniec
LPP (w ich imieniu nagrodę odebrał Sławomir Łoboda – Prezes)

LPP jest środowiskiem ciągłej zmiany. Przez kilkanaście lat prowadzenia firmy zmieniamy się każdego dnia. Zmiany te powodują, że rodzi się coraz więcej przeszkód do pokonania. Skoro najwyższa kapituła postanowiła nam przyznać nagrodę Złotego Oxera, to jesteśmy przekonani, że z pokonywaniem tych przeszkód rodzimy sobie nienajgorzej. Wszystkim serdecznie dziękuję.

 

 

 

 

Przedsiębiorca przyjazny cudzoziemcom
KEMIRA

Gala Evening Pracodawców Pomorza w Amber Expo w Gdańsku. 01.03.2019 / Fot. Anna Rezulak / KFP

Alessandro D’Emilio,
KEMIRA

Cieszymy się z tak szczególnego wyróżnienia. Jako firma globalna – działająca w niemal 100 krajach zatrudniamy blisko 5000 osób. Nasi pracownicy pochodzą z różnych zakątków globu, a indywidualne podejście oraz szacunek względem nich sprawia, że bez względu na szerokość geograficzną mogą czuć się w naszej firmie komfortowo i bezpiecznie. Zwłaszcza nasze gdańskie centrum biznesowe odzwierciedla multikulturowy charakter przedsiębiorstwa. Pracownicy firmy to grupa dynamicznych, otwartych i ciekawych świata osób. W imieniu ich oraz swoim dziękujemy najwyższej kapitule za uhonorowanie.

 

 

 

Przedsiębiorca odpowiedzialny i wrażliwy społecznie
Mikrostyk

Gala Evening Pracodawców Pomorza w Amber Expo w Gdańsku. 01.03.2019 / Fot. Anna Rezulak / KFP

Bartłomiej Anusiak,
Mikrostyk

Cieszy nas bardzo fakt, że Gniew został zauważony na mapie Województwa Pomorskiego. To właśnie nasze miasto jest źródłem naszego sukcesu. Mikrostyk SAproducent elementów metalowych o zasięgu globalnym czerpie całą swoją energie, innowacyjność z rynku lokalnego. Bez naszych pracowników, partnerów lokalnych funkcjonowanie w bardzo restrykcyjnym i wymagającym świecie przemysłu byłoby niemożliwe. Wdrażanie strategii biznesu społecznie odpowiedzialnego to wyzwanie dla każdej firmy, a statuetka, jak i znalezienie się w gronie pozostałych laureatów, którzy odnoszą sukcesy nie tylko na tym polu jak też są większymi graczami na rynku niż my, to dowód na to, że nasze starania osiągają coraz lepszą jakość, większy zasięg, wyższy pułap.

 

 

Przedsiębiorca odpowiedzialny i wrażliwy społecznie
Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna Słoneczne Wzgórze

Gala Evening Pracodawców Pomorza w Amber Expo w Gdańsku. 01.03.2019 / Fot. Anna Rezulak / KFP

Mariusz Florczyk,
Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna Słoneczne

Wzgórze Otrzymana podczas Gali Evening Pracodawców Pomorza główna nagroda : Przedsiębiorstwo Odpowiedzialne i Wrażliwe Społecznie 2018 w kategorii podmiotów ekonomii społecznej zobowiązuje nas do jeszcze cięższej pracy i nowych wyzwań. Serdecznie dziękujemy Kapitule, Zarządowi Pracodawców Pomorza oraz Ośrodkowi Wsparcia Ekonomii Społecznej „ Dobra Robota” za to wyróżnienie.

 

 

 

 

 

Primuum Cooperatio

Kazimierz Darowicki
Politechnika Gdańska

Moją działalność badawczą cechuje zrównoważony rozwój badań podstawowych i badań technologicznych. Oba obszary badawcze reprezentowane przeze mnie przenikają się wzajemnie i sprzęgają zwrotnie. Dlatego, poza efektami publikacyjnymi legitymuję się także wymiernymi efektami praktycznymi związanymi z rozwiązywaniem ważkich problemów technicznych. Cieszę się, że moja działalność została doceniona. W związku z uhonorowaniem moich osiągnięć pragnę złożyć serdeczne podziękowania dla Pracodawców Pomorza. Wierzę, że nauka i biznes mają jeszcze wiele do zaoferowania. Ścisła współpraca z pewnością wpłynie korzystnie na te środowiska.

 

 

Biznes wspiera mediację

Andrzej Biernacki
EKOLAN 

„Cieszę się, że mediacje jako metoda polubownego rozwiązywania sporów staje się coraz bardziej popularna w środowisku pomorskich przedsiębiorców. Odpowiedzialny biznes to w dużej mierze budowanie trwałych relacji międzyludzkich opartych na szacunku dla klientów i kontrahentów. Gdy w biznesie rodzi się konflikt, znalezienie rozwiązania uwzględniającego interes każdej ze stron umożliwia kontynuowanie współpracy. Poszukiwanie takiego rozwiązania zdecydowanie ułatwia udział doświadczonego mediatora.

 

 

 

Pracodawca roku 2018 Obszaru metropolitarnego – Gdańsk-Gdynia-Sopot
FLEX POLAND

GALA EVENING – FINALIŚCI
Przedsiębiorstwa zatrudniające do 9 pracowników:
B&Z Proenergy
Web24.com.pl
Przedsiębiorstwa zatrudniające od 9 do 50 pracowników:
Modern Grażyna Tyrakowska
Pomorskie Hurtowe Centrum Rolno Spożywcze SA RENK
Przedsiębiorstwa zatrudniające od 50 do 250 pracowników
BMG Goworowski
Przedsiębiorstwo PrzeładunkowoSkładowe „Port Północny”
Zakład Utylizacyjny
Przedsiębiorstwa zatrudniające powyżej 250 pracowników:
Lacroix Electronics
Porta KMI Poland
Radmor SA

NAGRODY SPECJALNE:
Nagroda za dynamiczny rozwój produkcji:
Meyn Polska
Nagroda za dynamiczny rozwój siatki połączeń lotniczych:
Port Lotniczy Gdańsk
Nagroda za podnoszenie kwalifikacji pracowników:
Zakłady Porcelany Stołowej „Lubiana”
Nagroda za konsekwentny rozwój firmy:
Zarząd Morskiego Portu Gdynia