W

W erze mody na loftowe powierzchnie treningowe, zdecydowała się na kameralne, butikowe studio, z niewielką salką do ćwiczeń, za to pełną światła i kolorów. Mowa o Anecie Piotrowskiej, tancerce i zwyciężczyni 3 edycji Tańca z Gwiazdami, która w gdańskiej Oliwie otworzyła studio fitnessowo-taneczne MINDsetBODY.

– Pomysł na MINDsetBODY zrodził się we mnie po urodzeniu córki, gdy walczyłam z kilogramami, ale przede wszystkim z tęsknotą za tańcem i sceną – opowiada Aneta Piotrowska – chciałam stworzyć miejsce, w którym kobieta poczuje się nie tylko atrakcyjna i piękna fizycznie, ale gdzie będzie czuć się gwiazdą. Dlatego moje studio przypomina klub w stylu lat 80-tych.

W sali, gdzie odbywają się ćwiczenia, kręci się kolorowa kula ze światłami, a za konsolą stoi didżej. Jest ciepło i panuje duża wilgotność powietrza. Kolory zmieniają się sekwencyjnie – od pobudzającej czerwieni, przez zmysłowy róż, do uspakajającej zieleni. Wysoka temperatura, terapia kolorami, a nade wszystko ćwiczenia przy dźwiękach muzyki mają pobudzić organizm do aktywności. Celem jest spalanie i odchudzanie, modelowanie sylwetki, lepsza kondycja fizyczna, ale też zwiększenie świadomości ciała, koncentracji, a ostatecznie – poprawa samopoczucia.

– Idea MINDsetBODY polega na kompozycji ruchu, światła, ciepła i muzyki. To innowacyjna metoda pracy nad ciałem i umysłem. Jest nowatorska dlatego, że nikt jeszcze nie połączył tych wszystkich czynników podczas jednej sesji treningowej – tłumaczy Aneta Piotrowska.

W MINDsetBODY odbywają się 50-minutowe sesje, czyli treningi w niewielkich, bo góra 6-osobowych grupach. Można wybierać między zajęciami Focus, Feel i Fire. Różnią się one tempem, intensywnością ćwiczeń oraz stylem tańca, którego technikę wykorzystuje się w pracy nad ciałem. Na zajęciach mogą pojawić się zarówno elementy zmysłowej rumby, seksownej samby, jak i dynamicznego disco.

Moim ideałem jest ciało zdrowe i piękne, ale zarazem też uważne i świadome. Człowiek jest jednością wielu elementów – emocji, rozumu, woli. Gdy brzydnie, brzydną mu też uczucia i myśli. Gdy pięknieje, pięknieje całym sobą. Dlatego w MINDsetBODY wpływamy na zmysły i umysły – podsumowuje Aneta Piotrowska.