W

We wrzeszczańskiej „Sztuce Wyboru” odbyły się pierwsze w historii Trójmiasta Targi Plakatu. Podczas niedzielnego wydarzenia – przybyli goście mogli nie tylko obejrzeć dzieła twórców plakatów, ale także dokonać ich zakupu. Przedsięwzięcie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, dlatego organizatorzy nie wykluczają organizacji kolejnych edycji Targów.

Agata Matyga – koordynatorka Targów Plakatu podkreślała w swych wypowiedziach, iż Polacy zakochali się w plakatach, które stanowią obecnie istotną część wyposażenia wnętrz. Walorem inwestycji w tego typu dzieło jest z pewnością fakt jego unikalności. Pośród tych najczęściej wybieranych warto wyróżnić przede wszystkim plakaty młodych twórców, które nie mają nic wspólnego z masową produkcją. Są nowym spojrzeniem na sztukę, a tym samym odświeżeniem trendów estetyki współczesnych wnętrz.

Osoby, które zdecydowały się spędzić niedzielny dzień na Targach Plakatu nie mogą żałować. Zwiedzający mogli nie tylko podziwiać kilkadziesiąt prac, ale także dokonać ich zakupu oraz porozmawiać ze samymi twórcami, którzy postanowili zaszczycić wydarzenie własną obecnością. Warto podkreślić, że twórcy zaproszeni do udziału wzięcia w imprezie charakteryzowali się odmiennym podejściem do tematu prac. Na stoiskach nie brakowało kolaży, przykładów prac malarstwa iluzorycznego, a także nowoczesnych grafik. Ciekawostkę stanowi fakt, że pośród wystawców, prym wiodły głównie przedstawicielki płci pięknej.