Z

Z Katarzyną Pilczuk managerem zespołu przedstawicieli Prudential Polska, laureatką międzynarodowej nagrody MDRT, rozmawia Zdzisława Mochnacz.

Kasiu, jesteś tegorocznym zwycięzcą a właściwie „odbiorcą” nagrody MDRT. Jakie kwalifikacje należy posiadać, aby zakwalifikować się do „konkursu”?

MDRT to taki Mount Everest ubezpieczeniowy.

Kwalifikacja do tej nagrody jest możliwa tylko wtedy, kiedy spełnia się kryteria bardzo wysokiej sprzedaży. Dla wszystkich krajów na świecie, jest to taka sama wartość równoważna sprzedaży, której realizacja sięga poziomu minimum 100 tys. dolarów amerykańskich przeliczanych na walutę danego kraju. Nagroda MDRT, to międzynarodowy znak najwyższej jakości pracy, honorowany na całym świecie. Laureaci spotykają się na kongresach, na których dzielą się wiedzą, wymieniają doświadczeniem, inspirują i motywują do dalszego działania.

Tym bardziej jestem dumna, że już drugi raz zakwalifikowałam się do tej nagrody.

Świadczy to o tym, że nie było to przypadkowe, ani incydentalne. Jest to efekt mojej długotrwałej strategii budowania relacji z klientem i jego obsługą na najwyższym poziomie. Tylko wtedy daje to oczekiwany i spektakularny efekt w dłuższej perspektywie czasu.

To dla Ciebie duże wyróżnienie?

Zdobycie nagrody MDRT zawsze było w sferze moich marzeń zawodowych. Uważałam, że będzie to doskonałe potwierdzenie mojego zaangażowania i sposobu pracy. W najśmielszych snach nie przypuszczałam jednak, że właściwie wykorzystana kwalifikacja tak wiele zmieni w moim zawodowym życiu.

Bardzo cenię sobie czas prywatny dlatego też podjęłam decyzję, że nie zależy mi na „biciu” kolejnych sprzedażowych rekordów, ale na utrzymaniu swojego poziomu pracy przy mniejszym zaangażowaniu. Postanowiłam podjąć współpracę z agencją PR-ową.

Czy tytuł MDRT zmienił coś w Twoim życiu zawodowym teraz?

Prywatnie jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci. Bardzo cenię sobie czas prywatny, dlatego też podjęłam decyzję, że nie zależy mi na „biciu” kolejnych sprzedażowych rekordów, ale na utrzymaniu swojego poziomu pracy przy mniejszym zaangażowaniu. Postanowiłam podjąć współpracę z agencją PR-ową.

Miało to na celu promocję mojej osoby jako specjalisty w tej dziedzinie i sposobie pracy z klientem. Zależało mi, aby klienci szukający zarówno produktu jak i obsługi najwyższej jakości zgłaszali się właśnie do mnie. I tak się powoli dzieje.

Nie muszę już tak wiele czasu poświęcać na szukanie klientów, ponieważ coraz częściej to oni znajdują mnie:)

Jakie są Twoje plany na najbliższe pół roku?

Sukcesja. To właśnie nad tym trudnym, a coraz częściej spotykanym tematem chciałabym się skupić w tym roku. Niewiele firm zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo może się zmienić sytuacja spółki w przypadku śmierci jednego ze wspólników. W skrajnych przypadkach może nawet dojść do paraliżu działalności spółki, a zaraz potem, do jej upadku. Warto o tym pomyśleć, bo często firmy są dziełem wielu lat ciężkiej pracy.

Właśnie rozpoczęłam cykl nieodpłatnych spotkań podczas których, będę uświadamiać przedsiębiorców o konsekwencjach, zagrożeniach i atutach sukcesji.

Podczas spotkań odpowiem również na najczęściej zadawane pytania. Cykl jest nieodpłatny – wymaga jednak wcześniejszych zapisów. Na moim facebooku można znaleźć szczegółowe informacje na ten temat, jak również zadać pytanie w związku z tym tematem.

Wszystkie osoby prowadzące spółkę, zachęcam do zapoznania się i kontaktu!