N

Najnowszy wariant Range Rovera rozpoczął podbój polskich dróg. Model Evoque swym wyglądem przypomina elegancki i nowoczesny Mini-Velar, jednak w praktyce komfort jazdy sprawia, że kierowca i pasażerowie czują się jak w klasycznym SUVie.

Przedstawiciele marki Land Rover podkreślają, że tytułowy model bywa wybierany bardzo często ze względu na walory estetyczne oraz bogate wyposażenie. Nic w tym dziwnego, bowiem jest to segment miejski, znakomicie sprawdzający się w roli drugiego auta w rodzinie. Charakterystyczną bryłę ze skróconym tyłem zaaranżowano w skurczone nadwozie klasycznego Velara. Podobny schemat dotyczy także formy przednich świateł, ozdobnych elementów na masce oraz tylnych – wąskich lamp połączonych czarną blendą. Nowością jest zastosowanie wysuwanych klamek dzięki którym w trakcie jazdy możemy uzyskać idealnie gładką linię nadwozia.

Zmianą w stosunku do poprzednika okazało się również zastosowanie zupełnie nowej płyty podłogowej. Szerszy rozstaw osi nie tylko gwarantuje uzyskanie dodatkowej przestrzeni we wnętrzu, ale także umożliwia zastosowanie nowoczesnych technologii. Dotychczasowi właściciele modelu Evoque wielokrotnie podkreślali, że podstawowym walorem auta jest jego kompaktowość. Dzięki tego rodzaju ergonomii bez trudu znajdziemy miejsce postojowe, zaś wyższa pozycja za kierownicą walnie przyczyni się do poprawy poziomu komfortu jazdy, na co uwagę zwracają przede wszystkim kobiety będące głównym odbiorcą modelu.

Wnętrze Range Rovera Evoque to kolejna zaleta pojazdu, zwłaszcza za sprawą zastosowania innowacyjnego systemu Touch Pro Duo wyposażonego w dwa przejrzyste ekrany. Jeden z nich odpowiedzialny jest za multimedia i nawigację, drugi zaś za konfigurację foteli, ustawienia pojazdu oraz klimatyzację. Nowością jest także cyfrowe lusterko wsteczne, które wpływa pozytywnie nie tylko na komfort użytkowania, ale także poprawę poziomu bezpieczeństwa.