N

Na ostatnią prostą wchodzi budowa pierwszego gdyńskiego woonerfu, czyli miejskiej strefy współdzielonej, dającej pieszym szczególne przywileje i komfort. Na odcinku ulicy Abrahama, pomiędzy ulicami 10 Lutego i Batorego, zakończył się już etap uzbrajania terenu w nowe instalacje podziemne, a na powierzchni widać zarysy przyszłych chodników i miejsc postojowych. Zasadzono także 24 nowe drzewa. Wybrany gatunek robinii akacjowej będzie zdobić woonerf, a drzewka po zmroku mają być klimatycznie podświetlane. Wyjątkowa będzie też nawierzchnia ulicy, wykonana z wysokiej jakości materiałów i zróżnicowana kolorystycznie.

Harmonogram prac w ocenie Zarządu Dróg i Zieleni nie jest zagrożony. Termin zakończenia przebudowy ulicy Abrahama na zapleczu domu handlowego „Batory” zaplanowano w połowie czerwca.
Przypomnijmy, że przebudowę odcinka ulicy Abrahama, pomiędzy skrzyżowaniem z ulicą 10 Lutego i Batorego, zainicjowali mieszkańcy w budżecie obywatelskim. Projekt utworzenia pierwszej gdyńskiej strefy współdzielonej w 2016 roku poparło rekordowo dużo, bo aż 1476 głosujących.