G

Gdyńskie Studio Panika zaprezentowało kolejną historię, która z całą pewnością może pretendować do miana znakomitego scenariusza. Wszystko za sprawą premiery BMW X7, który imponuje nie tylko walorami technicznymi, ale i rewolucyjną technologią oraz intrygującym designem.

Zanim jednak zaproszeni goście ujrzeli najnowsze dzieło niemieckich konstruktorów ich oczy mógł cieszyć inny przedstawiciel zachodniej marki – flagowa limuzyna serii 7, która przeszła kompleksową modernizację. Prezentacja luksusowego SUV’a została poprzedzona zapowiedzią konferansjera – Mateusza Borka oraz występem wokalistki Natalii Lubrano wraz z zespołem.

Wariant BMW X7 to pierwszy model w segmencie luksusowych SUV’ów od bawarskiego producenta. Czymś co wyróżnia niemiecki pojazd są z pewnością jego imponujące wymiary. Model X7 ma aż 5151mm długości przy 200mm długości oraz 1805mm wysokości. Ogromny rozstaw osi (3105mm) i felgi o średnicy od 20 do 22 cali czynią z tytułowego wariantu monstrualną bryłę, która robi wrażenie nawet na motoryzacyjnych sceptykach.

Imponujące wymiary w sposób bezpośredni przekładają się na zwiększony poziom komfortu jazdy. W standardowej konfiguracji wewnątrz pojazdu znajduje się aż 7 miejsc. Środkowy rząd foteli można dowolnie modyfikować dzięki czemu maksymalna pojemność bagażnika wynosi aż 750l. Oferta tytułowego wariantu liczy trzy – 3-litrowe propozycje na które składa się jednostka benzynowa o mocy 340 KM oraz dwa diesle – 265 i 400 KM. Na uwagę zasługuje ponadto wyposażenie auta. W standardowej wersji pojazd został wyposażony w pneumatyczne zawieszenie obu osi, adaptacyjny układ jezdny z elektronicznym sterowaniem amortyzatorów oraz aktywną stabilizację przechyłów bocznych. We nętrzu ekskluzywnego SUV’a możemy znaleźć m.in. system BMW Live Cockpit Professional, ekran multimedialny o przekątnej 12.3 cala, złożony z trzech części dach panoramiczny, skórzaną tapicerkę oraz czterostrefową klimatyzację automatyczną. Cenę pojazdu w wariancie standardowym otwiera kwota 393 tysięcy złotych.