P

Polacy od lat lubią tam mieć wielkie greckie wakacje, bo to powiew egzotyki na wyciągniecie ręki – tylko dwie godziny lotu z Polski. Wakacje nie zbyt długie, bo przeważnie tygodniowe, ale zawsze ciekawe i urozmaicone. Hotel jako baza wypadowa, a tam organizują atrakcje już od pierwszego dnia. Gospodarze są gościnni i skorzy do rozmów. Chętnie widzą u siebie rodziny z dziećmi, którym proponują specjalne zajęcia.
Wszystkie atrakcje wakacyjnego ( i nie tylko) sezonu w ojczyźnie Zeusa przedstawił podczas konferencji prasowej na gdańskim lotnisku Adam Górczewski – rzecznik GRECOS HOLIDAY sp. z o. o. z Poznania.
W sezonie 2019 GRECOS oferuje wylot z Gdańska na wakacje na Krecie, Zakhyntos, Rodos, Kos i Korfu. To 5 najchętniej wybieranych przez Polaków miejsc, ale:
KRÓLOWĄ JEST KRETA,
A PRETENDENTKĄ ZAKYNTHOS.

Kreta kusi bardzo długą linią wybrzeża z plażami i atrakcyjnymi widokami – materiał na selfie i wszelkie portale społecznościowe jak znalazł!
Zakynthos wabi do zwiedzania zamkniętej między skałami Zatoki Wraków, do której jest dostęp tylko droga morską, gdzie stoi na plaży wrak piracki. Unikalną atrakcja jest rezerwat żółwi, mierzących do 1,2 metra, ale trzeba tam poruszać się bardzo ostrożnie, bo w sezonie turystycznym mają one akurat swój okres lęgowy. Na ciekawskich turystów czekają też malownicze jaskinie.
Wyspy Rodos i Kos kuszą bogatą infrastrukturą dla sportów wodnych, a zielona wyspa Korfu eksploduje egzotyczną dla nas roślinnością, ponieważ ma największą w Grecji intensywność opadów. Wszędzie natrafimy na ślady historii sprzed tysięcy lat.