W

Województwo Pomorskie jest jednym z większych województw w Polsce, gdzie pełno wyjątkowych miast i miasteczek oraz idyllicznych wiosek.

Jest to jednocześnie doskonale połączony dostępnymi połączeniami komunikacyjnymi z resztą kraju, a gdańskie lotnisko należy do najsprawniejszych portów lotniczych w Polsce. Każdy, kto poszukuje ciszy i spokoju, znajdzie je właśnie tutaj, bowiem Pomorze ma coś dla każdego.

Jest to także świetne miejsce na rozpoczęcie lub rozwój kariery zawodowej niemal w każdej branży. Dzięki lokalnym władzom samorządowym, wspaniałej infrastrukturze, setkom prywatnych, dobrowolnych i niezależnych świadczeniodawców, wyższym uczelniom oraz usługom podstawowej opieki zdrowotnej, dość szybko można znaleźć stanowisko, adekwatne do wykształcenia i doświadczenia zawodowego.

Pomorskie znalazło się w czołówce najbardziej atrakcyjnych do życia regionów Polski, a Gdańsk i Gdynia zajęły wysokie miejsca w najnowszym rankingu eksperckiej organizacji Emerging Europe, która poddała analizie potencjał biznesowy miast Europy Środkowej i Wschodniej, osiągając szczególnie dobre wyniki za wysoki poziom aktywności fizycznej, społeczności i wolontariatu oraz dobrą jakość powietrza – dzięki czemu jest to wspaniałe miejsce do życia i pracy.

Z kolei w kategorii „Jakość życia” Gdańsk i Gdynia zrobiły prawdziwą furorę. Gdańsk znalazł się na trzecim miejscu za Pragą i Lublaną. Na czwartym miejscu jest Budapeszt, a na piątym – Gdynia, razem z Bratysławą i Sofią.

Mając do wyboru różne możliwości zatrudnienia, szkoły wyższe uczelnie i zajęcia rekreacyjne, Trójmiasto i inne ośrodki Pomorza oferują idealny styl życia dla każdego, kto tutaj chce budować swoją przyszłość

Województwo posiada szeroką gamę przedsięwzięć biznesowych, branż i możliwości pracy rozsianych we wszystkich swoich miastach i miasteczkach.

Już teraz staje się jednym z najszybciej rozwijających się obszarów zatrudnienia dla start-upów cyfrowych i technologicznych w Polsce. Od światowej klasy inżynierii, produkcji i badań lotniczych, morskich, przemysłu petrochemicznego, usług finansowych i agrotechnologii, produkcji żywności imperium biznesowe regionu należy do najlepiej rozwijających się miejsc w Polsce.

Wyższe uczelnie z Uniwersytetem Gdańskim, Politechniką Gdańską, czy też Uniwersytetem Morskim i Gdańskim Uniwersytetem Medycznym, oferują szereg Kierunków, kursów, praktyk, stopni naukowych, studiów podyplomowych i innych możliwości uczenia się, studiowania lub nauczania.

Wiele osób mieszkających na Pomorzu jest bardzo dumnych ze swojego województwa i nie chciałoby mieszkać nigdzie indziej.

Grzegorz Adamczewski