W

W Polsat Plus Arena Gdynia rozpoczęły się dwudniowe targi, podczas których uczestnicy mogą wysłuchać wielu ciekawych paneli, ale też spotkać wystawców. Czekało na nich również wiele atrakcji.

Już od otwarcia targów przy poszczególnych stoiskach pojawiało się wielu ludzi, którzy sondowali aktualny rynek nieruchomości w poszukiwaniu wymarzonego miejsca dla siebie. Owocnym poszukiwaniom z pewnością sprzyjał bogaty program tegorocznych targów, który przygotowali organizatorzy.

– Podczas najnowszej edycji Trójmiejskiej Targów Mieszkaniowych największym zainteresowaniem wśród klientów bezapelacyjnie cieszy się rządowy program „Bezpieczny Kredyt 2%”. Ten temat był nie tylko przedmiotem licznych rozmów klientów z wystawcami, lecz również wykładów i debaty współorganizowanej przez Pomerania Expo i Instytut Dewelopera – mówiła po pierwszym dniu targów, Anna Szweda, jedna z organizatorów całego wydarzenia.

Atrakcje dla klientów

W trakcie pierwszego dnia tego wydarzenia (jutro będzie podobnie, łącznie z tematyką paneli) wszyscy uczestnicy mogli skorzystać Programu Pierwsze Mieszkanie, spotkać deweloperów oferujących domy i mieszkania w Gdańsku, Gdyni, Sopocie oraz małym Trójmieście Kaszubskim.

Była też możliwość sprawdzenia oferty rynku wtórnego. Ponadto uczestnicy targów mieli okazję poznać ekologiczne rozwiązania w budowie domów oraz najnowsze trendy związane z optymalizacją energetyczną gospodarstwa domowego. Można było zbadać zdolność kredytową i dopasować optymalne rozwiązanie, dzięki obecności doradców finansowych. Była możliwość uzyskania porady od architekta w zakresie wykończenia, stylizacji i najnowszych trendów aranżacji wnętrz.

Ciekawe panele

Nieodłącznym elementem Trójmiejskich Targów Mieszkaniowych są panele tematyczne oraz debata, która dzisiaj się odbyła podczas wydarzenia (jutro będzie podobnie). Prelekcję pt. „Bezpieczny kredyt 2% – bieżąca sytuacja oraz pytania i odpowiedzi poprowadziła Beata Trzcińska. Tematem debaty ekspertów rynku nieruchomości były zmiany na rynku nieruchomości związane z programem „Bezpieczny kredyt 2%”.

Natomiast Michał Trędowski poprowadził wykład pt. „Bezpieczny kredyt i nie tylko, czyli jak najtaniej sfinalizować zakup nieruchomości i nie dać się niczym zaskoczyć”. Ostatnim panelem była prelekcja jednego z ekspertów pt. Jak zrealizować marzenie o życiu w słonecznej Hiszpanii – Gestalihome Wam w tym pomoże.

Targi mieszkaniowe ważnym wydarzeniem dla branży

Podczas tych Trójmiejskich Targów Mieszkaniowych uczestniczy blisko 40 wystawców, w tym m.in.: deweloperzy, czy pośrednicy nieruchomości. Jak sami zaznaczają, takie wydarzenia są niezwykle ważne dla całej branży.

– Uważam, że takie wydarzenia jak dzisiejsze Trójmiejskie Targi Mieszkaniowe są potrzebne, ponieważ mamy możliwość poznania się z klientami oraz inwestorami. Nawet jeśli oni nie mają jeszcze działki lub dopiero planują inwestycję, czy zbudować dom, to możemy porozmawiać i wymienić się informacjami, które później mogą być kluczowe w podejmowaniu decyzji. Często w trakcie takich wydarzeń klienci dowiadują się ważnych rzeczy, które są im pomocne w tym całym procesie, jakim jest budowa domu, czy mieszkania – mówi Krzysztof Rydziński, dyrektor sprzedaży w firmie Castor.

– Takie targi są niezwykle pomocne, ponieważ klienci mają okazję szczegółowo zapoznać się z aktualną sytuacją na rynku. Jako biuro nieruchomości widzimy, czego ludzie poszukują i jesteśmy gotowi przygotować odpowiednią ofertę. Takie społeczne wydarzenia są przyjemne dla wystawców oraz zwiedzających – ocenia Monika Kotfas, broker nieruchomości w Freedom Nieruchomości.

– W tych targach bierzemy już udział od 7-8 lat. Na początku były mało popularne, ale wszystko dobrze się rozwinęło. Przede wszystkim nasza obecność na takich wydarzeniach ma promować naszą lokalną firmę w regionie – mówił Maciej Jakubowski z ECO Synergia.

Jutro drugi dzień targów

W niedzielę drugi dzień Trójmiejskich Targów Mieszkaniowych odbędzie się w godzinach 10-16. Tak samo jak w sobotę nie zabraknie ciekawych paneli, czy debaty.

– Serdecznie zapraszamy jeszcze wszystkich jutro, w godzinach 10-16 – zaprasza Anna Szweda, jedna z organizatorów całego wydarzenia.

Harmonogram wydarzenia

GODZ. 11.00 „Bezpieczny kredyt 2% – bieżąca sytuacja oraz pytania i odpowiedzi” – prelekcję poprowadzi Beata Trzcińska, ekspert Freedom Nieruchomości

GODZ.12.00 Jak zrealizować marzenie o życiu w słonecznej Hiszpanii – Gestalihome Wam w tym pomoże – prelekcja eksperta GestaliHome

GODZ.13.00 „Bezpieczny kredyt i nie tylko, czyli jak najtaniej sfinalizować zakup nieruchomości i nie dać się niczym zaskoczyć” – wykład poprowadzi Michał Trędowski, ekspert PHINANCE SA

GODZ. 14.00 Condohotel czy własny apartament, jak zarobić na wakacyjnych nieruchomościach, porównanie modeli inwestowania – wykład poprowadzi Łukasz Szołtys, ekspert i wykładowca Wyższej Szkoły Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku

GODZ.14.45 Rynek ubezpieczeń – prelekcję poprowadzi Monika Kowalska – Aćimowić, ekspert Nationale Nederlanden