P

Podczas targów mieszkaniowych w Gdyni poszczególni deweloperzy mieli okazję prezentować klientom inwestycje, którą obecnie powstają w poszczególnych rejonach województwa pomorskiego.

Spośród niemal 40 wystawców podczas Trójmiejskich Targów Mieszkaniowych w Gdyni, wielu z nich prezentowało wiele inwestycji, które obecnie są realizowane. Sprawdziliśmy, na jakim obecnie są etapie realizacji poszczególne inwestycje deweloperów.

Moderno

To cztery nowoczesne domy o powierzchni 245 m2, które są ulokowane w cichej dolinie w otoczeniu lasu, tuż przy centrum w Bojanie. Ta inwestycja ma wiele zalet ze względu na lokalizację, a do nich zalicza się m.in.: wygodny dostęp do sklepów, szkół, czy punktów usługowych. Ponadto, nie brakuje też ekologicznych rozwiązań w postaci pompy ciepła, czy komfortowym systemie wentylacji mechanicznej z rekuperacją. Termin realizacji ustalono na IV kwartał 2023 roku.

– Inwestycja jest na etapie wykańczania elewacji oraz dachu. We wnętrzu instalowane są wszelkie instalacje elektryczne oraz sanitarne. Więc budynki będą gotowe do oddania zgodnie z planem, czyli pod koniec roku. Te domy są niezwykle funkcjonalne. Widać to na liczbach. Łazienka ma 23 m2, a główna sypialnia 32 m2 wraz z indywidualną łazienką oraz garderobą. Sama lokalizacja tej inwestycji jest dużym atutem. Jest wiele niuansów, które przyszłym mieszkańcom tych domów zapewnią komfort życia – opowiadał Piotr Zarzycki, Prezes Zarządu Square Homes.

Osiedle Czereśniowe

W Rumi powstaje Osiedle Czereśniowe, którego samo położenie geograficzne jest niebagatelnym atutem, czyli w pradolinie kaszubskiej otulonej trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym. Ta inwestycja znajduje się zaledwie o 10 minut jazdy autem od Obwodnicy Trójmiasta oraz 30 minut od Lotniska w Rębiechowie. Ponadto, na projektowanych terenach nie zabraknie placu zabaw dla najmłodszych, czy strefy wypoczynku. Dostępny metraż domków oscyluje w granicach: 98,52 m2 – 153,32 m2. Natomiast cena brutto za miejsce parkingowe to 25 000 zł. Termin realizacji tej inwestycji przewidziano na czerwiec 2024 r.

– Został wykonany już parter w tej inwestycji. Większość prac planujemy skończyć do końca tego roku. Potem zostaną detale oraz inne aspekty. Moim zdaniem największym plusem tej inwestycji jest spora powierzchnia mieszkalna wraz z ogródkiem. Sama cena jest porównywalna do mieszkań w Gdyni. To nowe osiedle jest skierowane bardziej dla rodzin z dziećmi, które znajduje się w bliskim sąsiedztwie szkół – Daniel Borzyszkowski z JWK Invest.

Osiedle Merkurego

W ramach tej inwestycji znajdującej się w Straszynie zaprojektowano trzy budynki mieszkalne jednorodzinne, dwulokalowe. Każdy z nich jest o powierzchni 127 m2. Co ważne, budynki znajdują się w otoczeniu natury i terenów zielonych, a dzięki ekspozycji wschodnio-zachodniej będzie możliwość korzystania z nasłonecznienia przez cały dzień. W każdym z domów znajdzie się również pompa ciepła oraz zostanie rozprowadzone ogrzewanie podłogowe. Termin tej inwestycji został wyznaczony na IV kwartał 2024 r.

– Będziemy już rozpoczynać sprzedaż, a odbiory planujemy na końcówkę przyszłego roku. Samą budowę rozpoczniemy lada moment. Osiedle w Straszynie jest kameralne, a sama inwestycja została zlokalizowana w spokojnej okolicy. Do centrum Gdańska jest jedynie 15 minut jazdy autem. Moim zdaniem to osiedle jest skierowane dla osób z dziećmi. Jeśli starsze osoby poszukują cichej i spokojnej okolicy, to ta inwestycja też zapewni im komfort – opowiadała Alicja Nowakowska, specjalista ds. sprzedaży w ARS Vivendi Development. Warto nadmienić, że ten deweloper na targach prezentował klientom również dwa projekty: Ultra Marina w Ustce oraz Nasza Strefa w Gdańsku.

Foxgarden

W ramach tej inwestycji powstają 110-metrowe mieszkania dwupoziomowe. Ona znajduje się w Suchym Dworze, gdzie jest blisko do Gdyni (odległość 1 km), natomiast od plaży w Mechelinkach dzieli jedynie siedem kilometrów. Dostępny metraż lokalu to 110 m2.

– Tę inwestycję realizujemy po kolei, przekazując do sprzedaży kolejne mieszkania. Więc całe osiedle nie zostanie oddane w danym terminie, tylko poszczególne lokale. Te, które obecnie mamy w stanie surowym, zostaną przekazane w maju 2024. Kolejne będą dostępne we wrześniu przyszłego roku. W sumie ma powstać 13 budynków, a w każdym z nich są cztery mieszkania. Każde z nich ma ogród oraz miejsce postojowe. Atutem jest lokalizacja – Suchy Dwór, czyli sąsiedztwo Gdyni. Więc z jednej strony jest blisko do aglomeracji, a z drugiej cisza i spokój – mówiła Aleksandra Wolna, kierownik biura spraw handlowych w Spartan Domy sp.z.o.o.

Bernadovo

Ta inwestycja powstaje w Gdyni, Małym Kacku i obejmuje 18 budynków kameralnych, dwupiętrowych. Tam znajdzie się 108 apartamentów o powierzchni od 43 m2 do 147 m2 wraz z przestronnymi balkonami, ogródkami, czy tarasami. Każdy z apartamentów zostanie wyposażony w system smart home. Połowę powierzchni działki stanowi osiedlowy las, który jest do wyłącznego użytku mieszkańców, a zostanie zagospodarowany alejkami spacerowymi, strefą dla dzieci, strefą wypoczynku, ale też domkami dla ptaków oraz owadów i małych ssaków. Termin realizacji tej inwestycji wyznaczono na II kwartał przyszłego roku.

– Stoją już wszystkie budynki. W październiku będzie gotowe pierwsze mieszkanie pokazowe. Warto zaznaczyć, że wszystkie apartamenty oddajemy w jednej puli, a nie kwartałowo. Największym plusem jest to, że mieszkańcy będą mieli do dyspozycji kawałek prywatnego lasu. Sama lokalizacja również jest świetna, ponieważ blisko znajduje się stacja PKM Karwiny, czy wylotówka na Sopot, a niedaleko wjazd na Obwodnicę Trójmiasta. Nie wspomnę też o dużej ilości sklepów w okolicy. Osiedle zostanie wyposażone w strefę fitness, więc mieszkańcy nie będą musieli dojeżdżać na siłownię. Co ważne, nie zabraknie ekologicznych rozwiązań jak: panele fotowoltaiczne, zielone dachy, czy system wykorzystujący w całości wodę opadową – opowiadała Pani Kamila z BPI Real Estate Poland.

Wzgórze Pępowo

W Pępowie etapowo powstaje nowoczesne osiedle, które składa się z 12 domów jednorodzinnych dwulokalowych. Z jednej strony od inwestycji do Gdańska jest zaledwie sześć kilometrów, a z drugiej w pobliżu znajduje się ponad 120 szlaków turystycznych oraz 17 ha rezerwatów przyrody. Dostępny metraż domów to 104-120 m2.

– Mamy za sobą pierwszy z trzech etapów tej inwestycji. Jesteśmy w trakcie budowy. W ramach tego etapu powstają cztery domy, jesteśmy na wysokości okien. Panujemy tę partię oddać do użytku w II kwartale przyszłego roku. Trzeci etap planujemy skończyć w IV kwartale 2024. Dużym plusem jest z pewnością działka 500m2 oraz przystępna cena. Dodatkowo mamy zniżkę dla osób, które zdecydują się na zakup tego domu do końca września w wysokości 20 000zł. Choć wymogiem jest podpisanie umowy rezerwacyjnej – Barbara Śnieżyńska z Idea House Development.

Zakątek Czapli

W Mostach realizowana jest inwestycja kameralnego osiedla domów bliźniaczych o powierzchni całkowitej 166 m2. W bliskiej okolicy znajdują się tereny zielone, czy liczne trasy rowerowe w ramach Rezerwatu Beka.

– To nowe osiedle jako pierwsze w Polsce będzie miało zintegrowane dachy fotowoltaiczne. Ruszamy ze sprzedażą domów. One wyróżniają się nie tylko tymi dachami, ale też pompą ciepła. Ta inwestycja znajduje się również w bliskim sąsiedztwie rezerwatu. Na działce 500-600 m2 zagospodarowany jest również duży, głęboki ogród. Obecnie mamy już dwa domy w stanie surowym. Cztery kolejne są w stanie budowy. Pierwszy etap kończymy w I kwartale 2024 – Paulina Kałduńska, specjalista ds. sprzedaży Port Poszukiwacze Nieruchomości.

Reda-Wejherowska

Ta inwestycja znajdująca się w Redzie składa się z 19 domów (każdy po 111,5 m2 oraz 19,6 m2 poddaszu). Osiedle jest usytuowane zaledwie 600 m od stacji SKM Pielewszewo. Natomiast w promieniu 1,5 km od osiedla znajduje się wiele sklepów, czy przychodnia zdrowia. Nie co dalej (6 km) znajduje się wiele atrakcji np. aquapark, boiska wielofunkcyjne, ścieżki rowerowe, czy szkółki jeździeckie. Termin realizacji wyznaczono na czerwiec 2024 (zakończenie pierwszego etapu, czyli 7 budynków).

– Inwestycja jest podzielona na trzy etapy budowy. Rozpoczęliśmy pierwszy z nich. Podążamy zgodnie z programem budowy. Największymi atutami są: bliskość natury, bliskość komunikacji – mówił Michał Cieśliński, specjalista ds. sprzedaży w PG Investments Sp. Z o.o.