S

Sunset bar, strefy SPA & Wellness, lokalizacje do 320 osób na organizację różnych wydarzeń – takie możliwości dla gości oferuje Grano Hotels. W skład tej pomorskiej sieci obiektów wchodzą m.in.: cztery hotele.

Jest Pan Kierownikiem ds. Rezerwacji MICE w Grano Hotels. Jaki był poprzedni rok dla Was?

Na pewno wielkim znakiem zapytania. Nie można było przewidzieć, w jakim kierunku będzie rozwijać się branża. Patrząc tylko na rynek wewnętrzny, sytuacja wydawała się stabilna, co potwierdziły ostatnie analizy ruchu turystycznego w Gdańsku. Niemniej musieliśmy mieć również na uwadze sytuację na świecie. Postawiliśmy na rozwój i poszerzanie naszej oferty. Otwarcie nowego hotelu, przygotowanie nowych przestrzeni, pomogło nam osiągnąć kolejny etap w rozwoju. Podjęte ryzyko przekłada się na wzrosty sprzedaży i zdobywanie innych rynków.

Tym nowym obiektem jest Grano Hotel Solmarina. Co wchodzi w skład tej inwestycji?

Grano Hotel Solmarina posiada 128 pokoi, dwie sale konferencyjne, wspaniałą restaurację z całoroczną oranżerią. Jest obiektem, który łączy w sobie kilka funkcjonalności. Może być hotelem na City Break’a, gdzie nie musimy daleko poza Gdańskiem szukać wymarzonego SPA i Wellness. Daje poczucie spokoju i ucieczki od zgiełku dużego miasta. Może również zmienić się w profesjonalne miejsce służące spotkaniom biznesowym, gdzie nasze doświadczenie przełoży się na niemal nieograniczone możliwości. Nie mogę zapomnieć, że jest również idealnym miejscem na kolacje czy bankiety. Dedykowane i wyśmienite menu sprawia, że i rodziny z dziećmi wracają do nas na niedzielne obiady, czy organizują uroczystości.

Proszę wymienić największe atuty tego nowego miejsca na mapie obiektów Grano Hotels.

Goście mogą być przywitani bezpośrednio z jachtu, co stanowi wyjątkowy atut naszego hotelu. Sunset bar oferuje niezapomniane widoki na Wyspę Sobieszewską i Martwą Wisłę, idealne na organizację wydarzeń firmowych lub wesel. Z najwyższych pięter hotelu rozciąga się panorama, obejmująca krajobraz na odległość ponad 10 kilometrów. Do tego wyśmienita kuchnia w restauracji Solmarina sprawia, że pobyt w Grano Hotelu Solmarina to wyjątkowe doświadczenie.

Co wchodzi w skład Grano Hotels?

Nasza sieć hotelowa Grano urosła już do czterech obiektów: Hotelu Number One, Hotelu Grano, Hotelu Almond oraz Grano Hotelu Solmarina. Trzy pierwsze znajdują się w Gdańsku, a ostatni bezpośrednio przy Wyspie Sobieszewskiej. Ale to nie wszystko, w skład Grupy Grano wchodzą: Grano Apartments: Old Town, Nowa Motława, Solmarina oraz Grano Flats. Możemy jednocześnie gościć 2000 osób, co jako sieć, stawia nas w czołówce w województwie pomorskim! Choć to nie wszystko! Razem z oranżeriami posiadamy aż 16 sal, w których możemy przygotować dedykowane eventy. Od tych najmniejszych, aż do 320 osób, które organizujemy w hotelu Almond. Każdy hotel posiada wyjątkowe strefy SPA i Wellness, gdzie terapeuta przygotowuje specjalne zabiegi z największą dbałością o detale. Każdego miesiąca nad organizacją spotkań naszych Gości pracuje ponad 200 osób. Ktoś powie Grupa od dużych eventów! Tak, ale z pełną uwagą podchodzimy do mniejszych wyzwań. Dlatego nad takimi przedsięwzięciami w każdym hotelu czuwa event manager – osoba dedykowana do opieki nad wydarzeniami bezpośrednio w hotelu. Niezależnie od tego, czy to uroczystość rodzinna lub małe spotkanie biznesowe. Zawsze jest ktoś, kto zajmie się Państwem.       

Cała grupa składa się z wielu różnorodnych miejsc. Jakie możliwości biznesowe i rozwojowe daje ta szeroka oferta skierowana do klientów?

Rynek wymaga elastyczności i indywidualnego podejścia do klienta. Nasze doświadczenia oraz pandemia sprawiły, że oferta musi być „uszyta na miarę”, ale też i ona sama musi się zmieniać. Grupa Grano posiadając bardzo duże zaplecze noclegowe i konferencyjne, jest w stanie szybko reagować na pojawiające się okazje biznesowe. Możliwość ofertowania kilku lokalizacji, dopasowanych do klienta z odmienną kuchnią, sprawia, że wiele firm wybiera właśnie nas. Pozostając z nami na dłużej zmienia hotele na kolejne eventy i próbuje nowych doświadczeń. Grupa, daje nam również możliwość kontraktowania spotkań o międzynarodowym zasięgu, dużo wcześniej co prowadzi do większej stabilności.

Rozmawiał: Przemysław Schenk