B

Barwy, ruch i emocje – tego z pewnością nie zabrakło na największym wydarzeniu tanecznym 2024 roku w Rumi.

W Hali MOSIR odbyły się Mistrzostwa Polski w kombinacji tańców standardowych i latynoamerykańskich Polskiego Związku Sportów Tanecznych oraz XIII Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego o Puchar Burmistrza Miasta Rumi. Turniej poprowadziła Pani Danuta Niemczynowicz Przekop wraz ze znanym z Tańca z Gwiazdami – Jankiem Klimentem.

Jan Kliment

Mistrzostwo dla pary z Kołobrzegu

Pary rywalizowały w 8 kategoriach. Zwycięzcami i zdobywcami tytułu Mistrza Polski została para Kornelia Szałek i Filip Szczuryk z Kołobrzegu. Tancerze swoje umiejętności zaprezentowali aż 40 razy. Kolejne miejsca na podium zajęli Kinga Wałdoch i Wiktor Grunt oraz Wiktoria Wojnarowska z Kubą Nadolnym.

Publiczność i zawodnicy z całej Polski

Turniej odbywał się w formie otwartej, z udziałem licznie zgromadzonej publiczności, która kibicowała swoim faworytom. To już trzynaste spotkanie w ramach konkurencji o Puchar Burmistrza Miasta Rumi. Przyciąga swoim prestiżem i poziomem coraz więcej zawodników oraz widzów. Tancerze przyjeżdżają na zawody z całej Polski.

Pokaz gracji i techniki

Taniec to jedna z bardziej widowiskowych form sportu. Łączy w sobie precyzję i grację, wymaga ogromnej kondycji oraz przyciąga zjawiskowymi kreacjami. Nic dziwnego, że pokaz umiejętności tanecznych zbiera wiele pozytywnych reakcji i zdobywa kolejne rzesze fanów. Można było zaobserwować to na Mistrzostwach, które odbyły się w Rumi. Sędziowie mieli nie lada wyzwanie, przy tak ogromnej konkurencji i jakości prezentowanych umiejętności tanecznych.

Organizatorami Mistrzostw byli: Pomorski Związek Tańca Sportowego, Federacja Tańca Sportowego, Polski Taniec – Polski Związek Sportu Tanecznego, Miasto Rumia, MOSIR Rumia, TKS Creative Dance.

Dorota Lińska-Złoch

fot. Andrzej Basista