R

Reakcją na rozwój branży było zorganizowanie II Łódzkiej Konferencji Przemysłowej. Nie brakowało merytorycznych dyskusji, czy pokazów robotów.  

Ponad 200 zadowolonych uczestników wzięło udział w prawie 20 merytorycznych prelekcjach na trzech równoległych scenach w ramach #IndustryDay. Głównymi motywami były innowacje technologiczne i networking.

Nowinki techniczne

Na pierwszej scenie zostały poruszone kwestie zrównoważonego rozwoju w kontekście ESG, bezinwazyjnych metod pomiarowych, zarządzania majątkiem technicznym według Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Majątkiem Technicznym. Nie zabrakło zagadnień w zakresie utrzymania ruchu z pomocą predictive maintenance, transformacji cyfrowej i optymalnego podejścia do rozwijającej się robotyki.

Merytoryczne dyskusje i rozmowa o przyszłości

Podczas #IndustryDay nie zabrakło dyskusji ekspertów. Rozmawiano Ludzie o wejściu osób z niepełnosprawnościami na otwarty rynek pracy, paradoksie niedożywienia i nadprodukcji żywności. Ponadto, rozmawiano o strategii efektywnego zarządzania ludźmi, sztuce retoryki w życiu codziennym i sztucznej inteligencji jako asystencie inżyniera.

Zaprezentowano również realne efekty związku edukacji, biznesu i przemysłu. Absolwenci Technikum Automatyki i Robotyki i koło naukowe Raptors z Politechniki Łódzkiej opowiedzieli o pierwszych sukcesach na polu zawodowym. Młodzi naukowcy brali udział w międzynarodowym projekcie z organizacją First Scandinavia.

Roboty opanowały strefę targową

Partnerzy wydarzenia z całego regionu zaprezentowali, co wnoszą do przemysłu. W strefie targowej zapanowały roboty: łazik marsjański (Raptors z Politechniki Łódzkiej), laserowe znakowarki (Panasonic), oprogramowanie rejestrujące uczestników (Intelo) czy też robot częstujący sokami w kartonikach (Softcontrols). Na mniej technicznych stoiskach można było m.in. skorzystać ze specjalnie przygotowanego sprzętu pozwalającego poczuć się jak osoba z niepełnosprawnością, porównać palety z tworzywa sztucznego z drewnianymi.

Partnerami Łódzkiej Konferencji Przemysłowej są: Leaderis, Platforma Przemysłu Przyszłości, Łódź Travel, Hahn-Group, Intelo, OIZ Politechnika Łódzka, Sterowniki.pl, Panasonic Industry, Proma, Express biznesu, Stork Service, Softcontrols, R2eko, Łódzki Instytut Technologiczny.

#IndustryDay zostało zorganizowane przez Strefę Edukacji, współorganizatorem została Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Patronem medialnym był Express Biznesu.