I

Istnieje na mapie gastronomicznej Trójmiasta od dwóch lat. Słynie nie tylko z polskich dań na najwyższym poziomie, ale też z czeskiego podawania piwa i instagramowego wystroju. Pan Papuga świętuje drugie urodziny. Ma ambitne plany na dalszy rozwój, które przybliża Mateusz Kruszyński, pełnomocnik firmy.

Zbliżają się urodziny restauracji Pan Papuga. Jak Pan ocenia te dwa lata funkcjonowania?

Były słodko – słone. Mieliśmy dużo wyzwań, ale przy tym wiele uśmiechów i ciepłych słów od naszych gości.

Co stanowiło największe wyzwanie w dotychczasowym rozwoju restauracji?

Z pewnością konsekwentne utrzymanie wysokich standardów obsługi i jakości naszych dań. W branży gastronomicznej konkurencja jest duża, dlatego musieliśmy stale dbać o doskonałe doświadczenie naszych gości pod względem smaku potraw i obsługi. Zapewnienie stałego dopływu klientów oraz budowanie lojalności wśród nich również stanowiło wyzwanie, które wymagało nieustannej pracy, kreatywności i skutecznej komunikacji z naszą społecznością. Ponadto, ciągłe dostosowywanie się do zmieniających się trendów gastronomicznych i oczekiwań klientów także było ważnym zadaniem. Ono wymagało elastyczności oraz umiejętności adaptacji. Jednak dzięki zaangażowaniu całego zespołu oraz determinacji udało nam się pokonywać te trudności i rozwijać restaurację Pan Papuga w zrównoważony i udany sposób.

Jak narodził się pomysł na samą nazwę tego miejsca?

Pomysł narodził się podczas wizyty we Lwowie w 2021r. Wówczas byliśmy zauroczeni konceptami gastronomicznymi, otwartością oraz gościnnością naszych sąsiadów.

Czym wyróżnia się Pan Papuga na tle konkurencji?

To jedna z najbardziej instagramowych i nowoczesnych restauracji w Gdańsku. Jest znana z wyjątkowego menu oraz przytulnej atmosfery. Przyciąga mieszkańców miasta i turystów z całego świata. Już przy samym wejściu do lokalu czuje się przyjemną atmosferę, która sprawia, że chce się tu zostać na dłużej. Menu w Panu Papudze stanowi prawdziwą ucztę dla podniebienia. Restauracja specjalizuje się w kuchni polskiej, serwując tradycyjne dania w nowoczesnym wydaniu. W menu znajdziemy dania przygotowane z najświeższych składników, z dbałością o każdy detal i smak. Co więcej, restauracja Pan Papuga słynie z czeskiego stylu podawania piwa. Oprócz smakowitego jedzenia, Pan Papuga oferuje także przyjazną obsługę, instagramowy wystrój, zachęcający do spędzenia czasu z rodziną czy przyjaciółmi. Restauracja jest idealnym miejscem nie tylko na romantyczną kolację, ale także na spotkanie biznesowe lub imprezę okolicznościową. Zdecydowanie warto odwiedzić restaurację Pan Papuga podczas pobytu w Gdańsku. To miejsce, gdzie można zasmakować prawdziwej polskiej kuchni.

Z jednej strony świętujecie drugie urodziny, ale też nie zwalniacie tempa i działacie dalej. Jakie są dalsze plany na rozwój Pana Papugi?

Dalsze plany rozwoju restauracji Pan Papuga w Gdańsku obejmują kilka kluczowych obszarów, którymi zamierzamy się zająć. Po pierwsze, rozszerzenie menu. Planujemy wprowadzenie nowych, innowacyjnych dań inspirowanych różnymi kuchniami świata, aby nasza oferta była jeszcze atrakcyjniejsza dla naszych gości. Skupiamy się również na programie lojalnościowym, który zamierzamy stworzyć. W zamyśle będzie nagradzać stałych klientów restauracji Pan Papuga specjalnymi promocjami, zniżkami i ekskluzywnymi ofertami. Planujemy również organizować wydarzenia tematyczne, degustacje win, wieczory kulinarne i inne atrakcje, mające przyciągnąć nowych klientów oraz zainteresować naszą społeczność lokalną. Ponadto, chcemy rozbudować naszą obecność online poprzez aktywne działania w mediach społecznościowych, rozwój strony internetowej i aplikacji mobilnej. To ułatwi klientom składanie zamówień online oraz śledzenie naszych ofert. Te działania mają na celu dalszy rozwój i wzrost restauracji Pan Papuga, zapewnienie doskonałego doświadczenia gastronomicznego naszym gościom oraz wzmocnienie pozycji restauracji w branży gastronomicznej w Gdańsku.

Rozmawiał: Przemysław Schenk

Fot. Sebastian Góra