Bohaterką kolejnego wydarzenia z cyklu „Spotkania U Filmowców” była Ewa Błaszczyk.

Bohaterką kolejnego wydarzenia z cyklu „Spotkania U Filmowców” była Ewa Błaszczyk.
Bohaterką kolejnego wydarzenia z cyklu „Spotkania U Filmowców” była Ewa Błaszczyk.
Podczas blisko dwugodzinnego spotkania w Domu Pracy Twórczej Stowarzyszenia Filmowców Polskich „U Filmowców” w Sopocie rozmowa dotyczyła nie tylko aktorstwa i teatru, ale również muzyki, przyjaźni oraz ludzi, którzy odgrywają ważną rolę w artystycznym i osobistym życiu. Nie zabrakło też wspomnień o wybitnych twórcach, osobistych historii i refleksji nad znaczeniem empatii, wrażliwości oraz otwartości na drugiego człowieka.

Wieczór miał niezwykle emocjonalny charakter. Było wzruszająco, momentami zabawnie, ale przede wszystkim szczerze i autentycznie. Publiczność po raz kolejny stworzyła wyjątkową atmosferę. Dzięki niej spotkanie stało się czymś więcej niż rozmową o sztuce. Było także okazją do refleksji nad tym, co w życiu naprawdę ważne.

Ewa Błaszczyk jest wybitną aktorka, pieśniarką, której udało się własne cierpienie zastąpić w wielką ideę pomocy i działania. W kinie pracowała z największymi: Krzysztofem Kieślowskim, Wiesławem Saniewskim (legendarny „Nadzór”), Istvánem Szabó, Stanisławem Bareją; w teatrze m.in. ze Zbigniewem Brzozą, Krzysztofem Warlikowskim, Jerzym Grzegorzewskim. Osobnym teatrem są również jej autorskie recitale – muzyka Kleyffa, Satanowskiego, wybite teksty poetyckie.
Przemysław Schenk
fot. Anna Bobrowska

